سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با سفیر فنلند در کابل، دیدار کرد.

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۱۰ - ۸:۴۹
45
 
نورالرحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با پیکاکوسنین سفیر فنلند در کابل دیدار و در مورد تمدید تفاهم‌نامه مشترک در عرصه مهاجرت تبادل نظر کرد.
سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان دراین دیدار ضمن سپاسگزاری از بهر میزبانی و فراهم‌سازی شرایط اقامت به افغان‌ها در فنلند بیان کرد:" تعهدات ما در عرصه مهاجرت بر اساس اعلامیه مشترک، پایدار است و اکنون که زمان آن رو به اتمام است، نیاز است روی دوباره تمدید شدن آن کار کنیم. " همچنان وی خواستار همکاری بیشتر آن کشور در امر ادغام پایدار برگشت کننده‌گان شد
در این نشست که در مقر وزارت صورت گرفت قرار شد کار تخنیکی برای عملی‌سازی و چگونگی تمدید اعلامیه مشترک افغانستان و فنلند در عرصه مدیریت مهاجرت آغاز شود.
در همین‌حال سفیر فنلند از ادامه همکاری‌هایش در عرصه مدیریت مشترک مهاجران خبر داده نظر وزارت را در پیوند به وضع مهاجرتی افغان‌ها و تحقق صلح خواستار شد.
آقای اخلاقی دراین مورد خاطر نشان کرد که برنامه استراتیژیک پنج ساله وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان درحال تدوین است و انعطاف پذیری لازم مرتبط به تحقق صلح در آن در نظر گرفته می‌شود.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۸:۴۱
Background image

سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با سفیر ناروی در کابل دیدار کرد.

 
نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین وعودت کننده‌گان با اولی اندریس لندمن، سفیر ناروی در کابل دیدار کرد.
در این نشست در رابطه به وضعیت مهاجران افغان در. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۴:۰
Background image

معین امورپناهندگان با دفتر اوچا در رابطه به بیجاشدگان هلمند گفتگو کرد

وفی الله کاکر، معین امورپناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز (دوشنبه، 28 میزان) در یک گفتگوی مجازی با رییس دفتر بین المللی اوچا در افغانستان، روی وضعیت بیجاشدگان داخلی در. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۹:۱۲
Background image

هماهنگی‌های بیشتر میان وزرات و موسسات کمک کننده، سبب موثریت بیشتر کمک‌ها به بی‌جاشده‌گان و برگشت کننده‌گان می شود؛

نور الرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در یک گفتگوی تصویری با خانم دیان وتین رئیس بخش مهاجرت سفارت امریکا در کابل(BPRM)، تاکید کرد که هماهنگی. . .

بازگشت به خبر