وزیر امور مهاجرین با سفیر سویس؛ بیجاشدگی ریشه مهاجرت است

sadam_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۸:۳۶
_____________

نور الرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت با آقای بندیکت ادوارد دی سرجات سفیر سویس برای افغانستان و پاکستان، دیدار نموده و در رابطه به مدیریت و رسیدگی به مهاجران و بیجاشدگان داخلی صحبت کرد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در کنار یادآوری و سپاسگزاری از همکاری های دوامدار سویس با دولت افغانستان، مشکل بیجاشدگی داخلی را از عوامل مهاجرت افغانها به بیرون از کشور خوانده بیان کرد که " وزارت برای ادغام پایدار برگشت کنندگان تلاش می کند و در بحث جلوگیری از مهاجرت های نامنظم، روی رسیدگی دقیق به بیجاشده ها متمرکز هستیم چون بیجاشدگی ریشه مهاجرت است."

طرح تثبیت و حمایت از بیجاشده های داخلی، توزیع زمین و فراهم سازی زمینه کار در حاشیه شهر های بزرگ و ساخت حدود چهار هزار خانه قابل استطاعت بر اساس فرمان ۱۰۸ ریاست جمهوری از برنامه های مهم وزارت برای ادغام پایدار بیجاشده ها و برگشت کنندگان است.

وزیر امور مهاجرین برای تطبیق کامل این برنامه ها از کشور سویس خواهان همکاری شده در رابطه به تلاش هایش جهت بهبود وضعیت مهاجران در کشورهای میزبان اظهار داشت که" ما با توزیع تذکره الکترونیکی در پی حل مشکلات مهاجران بدون مدرک در ایران هستیم که در سایه آن سایر حقوق اساسی مهاجران نیز تعریف و فراهم خواهد شد. همچنان روی توزیع پاسپورت به افغان های دارای کارت شهروندی افغانستان(ACC) در کشور پاکستان تلاش داریم"

سفیر سویس برای افغانستان از طرح برنامه تثبیت و حمایت وزارت امور مهاجرین به بیجاشده ها استقبال کرده این برنامه را در استقرار پایدار آنان موثر عنوان کرد. وی وعده سپرد که مطالبات وزارت امور مهاجرین را به مسئولان حکومت سویس وسیله می شود.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

وزارت امور مهاجرین تفاهمنامه ای را به ارزش نزدیک به سه میلیون دالر جهت رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا کرد

تفاهمنامه تطبیق و عملی سازی دو برنامه رسیدگی به خانواده های بیجاشده و برگشت کننده میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) به امضا رسید

شیرعلم امله وال معین. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و. . .

بازگشت به خبر