وزیر امور مهاجرین با سفیر سویس؛ بیجاشدگی ریشه مهاجرت است

sadam_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۸:۳۶
_____________

نور الرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت با آقای بندیکت ادوارد دی سرجات سفیر سویس برای افغانستان و پاکستان، دیدار نموده و در رابطه به مدیریت و رسیدگی به مهاجران و بیجاشدگان داخلی صحبت کرد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در کنار یادآوری و سپاسگزاری از همکاری های دوامدار سویس با دولت افغانستان، مشکل بیجاشدگی داخلی را از عوامل مهاجرت افغانها به بیرون از کشور خوانده بیان کرد که " وزارت برای ادغام پایدار برگشت کنندگان تلاش می کند و در بحث جلوگیری از مهاجرت های نامنظم، روی رسیدگی دقیق به بیجاشده ها متمرکز هستیم چون بیجاشدگی ریشه مهاجرت است."

طرح تثبیت و حمایت از بیجاشده های داخلی، توزیع زمین و فراهم سازی زمینه کار در حاشیه شهر های بزرگ و ساخت حدود چهار هزار خانه قابل استطاعت بر اساس فرمان ۱۰۸ ریاست جمهوری از برنامه های مهم وزارت برای ادغام پایدار بیجاشده ها و برگشت کنندگان است.

وزیر امور مهاجرین برای تطبیق کامل این برنامه ها از کشور سویس خواهان همکاری شده در رابطه به تلاش هایش جهت بهبود وضعیت مهاجران در کشورهای میزبان اظهار داشت که" ما با توزیع تذکره الکترونیکی در پی حل مشکلات مهاجران بدون مدرک در ایران هستیم که در سایه آن سایر حقوق اساسی مهاجران نیز تعریف و فراهم خواهد شد. همچنان روی توزیع پاسپورت به افغان های دارای کارت شهروندی افغانستان(ACC) در کشور پاکستان تلاش داریم"

سفیر سویس برای افغانستان از طرح برنامه تثبیت و حمایت وزارت امور مهاجرین به بیجاشده ها استقبال کرده این برنامه را در استقرار پایدار آنان موثر عنوان کرد. وی وعده سپرد که مطالبات وزارت امور مهاجرین را به مسئولان حکومت سویس وسیله می شود.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۴:۴۸
Background image

وزیر امور مهاجرین؛ کمک های بشردوستانه امری حیاتی است اما به تنهایی نمی تواند ریشه اصلی مهاجرت و بیجاشدگی را برطرف کند

این مطلب توسط نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشست "گروه اصلی حمایت از استراتژی راه حل های منطقه یی برای پناهندگان افغانستان"، در کابل بیان شد.

در نشست افتتاحیه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۲:۱۷
Background image

         ولی الله جلال، معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، به تاریخ 3حوت سال روان، شهرکهای مهاجرین خلیل الله خلیلی والطفات را مورد برسی قرارداد.

 

معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان،ازشهرک های خلیل الله خلیلی والطفات دیدن نمود

         مطابق ماده، 31 فرمان 108 ریاست جمهوری ا.ا، وزارت امورمهاجرین،اداره انکشاف زون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۸:۳۶
Background image

وزیر امور مهاجرین با سفیر سویس؛ بیجاشدگی ریشه مهاجرت است

نور الرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت با آقای بندیکت ادوارد دی سرجات سفیر سویس برای افغانستان و پاکستان، دیدار نموده و در رابطه به مدیریت و رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر