وزیر امور مهاجرین با سفیر سویس؛ بیجاشدگی ریشه مهاجرت است

sadam_morr
Mon, Feb 22 2021 8:36 AM
_____________

نور الرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت با آقای بندیکت ادوارد دی سرجات سفیر سویس برای افغانستان و پاکستان، دیدار نموده و در رابطه به مدیریت و رسیدگی به مهاجران و بیجاشدگان داخلی صحبت کرد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در کنار یادآوری و سپاسگزاری از همکاری های دوامدار سویس با دولت افغانستان، مشکل بیجاشدگی داخلی را از عوامل مهاجرت افغانها به بیرون از کشور خوانده بیان کرد که " وزارت برای ادغام پایدار برگشت کنندگان تلاش می کند و در بحث جلوگیری از مهاجرت های نامنظم، روی رسیدگی دقیق به بیجاشده ها متمرکز هستیم چون بیجاشدگی ریشه مهاجرت است."

طرح تثبیت و حمایت از بیجاشده های داخلی، توزیع زمین و فراهم سازی زمینه کار در حاشیه شهر های بزرگ و ساخت حدود چهار هزار خانه قابل استطاعت بر اساس فرمان ۱۰۸ ریاست جمهوری از برنامه های مهم وزارت برای ادغام پایدار بیجاشده ها و برگشت کنندگان است.

وزیر امور مهاجرین برای تطبیق کامل این برنامه ها از کشور سویس خواهان همکاری شده در رابطه به تلاش هایش جهت بهبود وضعیت مهاجران در کشورهای میزبان اظهار داشت که" ما با توزیع تذکره الکترونیکی در پی حل مشکلات مهاجران بدون مدرک در ایران هستیم که در سایه آن سایر حقوق اساسی مهاجران نیز تعریف و فراهم خواهد شد. همچنان روی توزیع پاسپورت به افغان های دارای کارت شهروندی افغانستان(ACC) در کشور پاکستان تلاش داریم"

سفیر سویس برای افغانستان از طرح برنامه تثبیت و حمایت وزارت امور مهاجرین به بیجاشده ها استقبال کرده این برنامه را در استقرار پایدار آنان موثر عنوان کرد. وی وعده سپرد که مطالبات وزارت امور مهاجرین را به مسئولان حکومت سویس وسیله می شود.

Latest news

Mon, Feb 08 2021 7:10 AM
Background image

Deputy Minister Kakar received Head of Immigration of British Embassy

Deputy Minister for Refugee Affairs Wafiullah Kakar met Rick Jani, head of migration unit of the British Embassy in Kabul, in his office.

During the meeting, HE Kakar expressed his. . .

Sat, Jan 23 2021 12:54 PM
Background image

Deputy Minister Kakar exchanged with EU Commission and Swedish government

Deputy Minister for Refugee Affairs, Wafiullah Kakar, met virtually with Mr. Johannes Luchner (EU Commission) and Mr. Mikael Tollerz (Swedish Ministry of Justice) on 19 January 2021.

M. . .

BACK TO NEWS