هزاران خانواده طی یک هفته روان در کشور مساعدت شده‌اند

anwari_morr
شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۸

دست کم 4 هزار و 166  خانواده در یازده ولایت کشور طی یک هفته گذشته ( 26 میزان الی اول عقرب) تحت پوشش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان و برخی از ادارات همکار و زرات قرار گرفته اند‌

کمک ها با هماهنگی وزارت امورمهاجرین و حمایت های مالی ادارات همکار ملی و بین المللی امداد رسان برای این خانواده ها در  ولایت های هلمند، سرپل، فاریاب، لغمان، بغلان، فراه، غور، پکتیا، پنجشیر و جوزجان برای بیجاشدگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی توزیع شده اند. مساعدت های توزیع شده شامل پول نقد، مواد خوراکی و غیر خوراکی میباشند.

بر اساس سروی اداره امور مهاجرین و نهادهای همکار این اداره در ولایات، برخی از این خانواده به دلیل جنگ و ناامنی از مناطق اصلی سکونت شان به محلات امن بیجاشده اند و شمار دیگر آنان به دلیل آسیب های طبیعی در شرایط دشوار قرار داشته‌اند.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

تاکید بر توسعه محور بودن برنامه‌ها؛ وزیر امور مهاجرین می گوید فعالیت‌ها برای ادغام باید هرچی پایدارتر باشد

پنجشنبه 13 قوس 1399

در نشستی با رییس سازمان بین المللی مبارزه با گرسنگی (WHH)، نور الرحمن اخلاقی_وزیر امور مهاجری ن و عودت کنندگان بیان کرد که تمام پروژه‌های که در زمینه ادغام. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۰:۵۵
Background image

وفی الله کاکر_معین امور پناهندگان در نشست (بوداپست) که در سطح عالی و به رهبری دولت ترکیه برگزار کرده بود بصورت مجازی اشتراک کرد.

در این نشست، وی بیان کرد که دولت افغانستان روی پالیسی جامع مهاجرت کار میکند. علاوه بر این، وی از تکمیل شدن استراتیژی پسا صلح و نیز پیشرفت در زمینه پالیسی قانونی ساختن مهاجرت با تمرکز بر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۳:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رئیس بخش مهاجرت سفارت دنمارک در کابل دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اتشه بخش مهاجرت دنمارک در کابل روی برنامه‌های دو طرف در زمینه ادغام پایدار برگشت کنندگان بحث و گفتگو کردند.

معین. . .

بازگشت به خبر