سفیر افغانستان در یونان از بهبود وضعیت مهاجرین به وزیر امور مهاجرین معلومات داد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۲۴
سفیر افغانستان در یونان از بهبود وضعیت مهاجرین به وزیر امور مهاجرین معلومات داد

میرویس صمدی سفیر افغانستان مقیم یونان، روز یکشنبه 19 عقرب سال روان  درملاقات با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان از بهبود وضعیت مهاجرین افغان، سیاست نرم حکومت جدید یونان و کارکردهای سفارت و اتشه امور مهاجرین و عودت کنندگان در آتن به وی معلومات داد.

به اساس معلو مات موصوف سفارت و اتشه امور مهاجرین وعودت کنندگان تلاش های در زمینه بهبود وضعیت مهاجرین انجام داده، وضعیت مهاجرین را با حکومت جدید یونان مطرح نموده و با حضور در کمپ ها مشکلات آنان را از نزدیک بررسی نموده است که در نتیجه آن تلاش ها حکومت یونان مهاجرین را از جزایر به شهر ها انتقال داده و مسئولین بخش مهاجرت آن کشور به سفارت افغانستان تعهد نموده است که کیس های اکثریت مهاجرین بخصوص زنان و اطفال را می پذیرد و جریان بررسی کیس ها را که قبلا زمانبر بود تسریع می بخشد.

 وی علاوه نمود که همچنان یونان تعهد دارد تا قبل از زمستان، مهاجرینی را که در فضای باز زندگی می نماید به محلات امن و هوتل ها انتقال می دهند و علاقمند هستند تا با حضور در کمپ ها مشکلات مهاجرین افغان را تحت بررسی قرار دهد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن قدردانی از تلاش های سفارت افغانستان، یونان را یکی از محلات قابل توجه مدیریت مهاجرین دانسته گفت که در جلسه سالانه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد از مسئولان  آن نهادخواسته است تا به وضعیت مهاجرین افغان در کشورهای ترازیتی مثل ترکیه، یونان و اندونیزیا توجه بیشتر نماید.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر