سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
789

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی‌جاشده‌ها، موثریت برنامه‌ها و کمک‌ها به مهاجرین تاکید کردند.

آقای "اخلاقی" در این‌دیدار، بی‌جاشده‌های داخلی را از مباحث عمده و مشکلات اساسی کشور دانسته افزود: " اگر بخواهیم مهاجرت را کاهش بدهیم؛ بدون شک باید به وضعیت بی‌جاشده‌های داخلی رسیده‌گی صورت گیرد."

سرپرست وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، ضمن تاکیداش بر هماهنگی بیشتر با ادارات هم‌کار و تامین شفافیت گفت:"تیم‌کاری این وزارت؛ متعهدانه با فساد اداری که یکی از مشکلات ادارات افغانستان است، مبارزه می‌کند و در این عرصه به هم‌کاری دوستان بین‌المللی نیز نیاز است. اراده ما جدی و حمایت شما مهم پنداشته می‌شود."

معاون سفیر آلمان در کشور با یادآوری از روابط نیک افغانستان و آلمان از ادامه کمک‌ها و هم‌کاری آن کشور به افغانستان خبر داده، خشونت‌ها را دلیل عمده مهاجرت و بی‌جا شدن خانواده‌ها خوانده افزود:" خشونت‌ها علاوه از مهاجرت، کسانی را در داخل کشور نیز بی‌جا ساخته که قابل ترحم است و به عنوان وظیفه انسانی باید برای آنان کمک شود."

در همین‌حال هردو جانب تاکید کردند که در عرصه مدیریت مهاجران افغان در آلمان بر اساس تفاهم‌نامه از قبل امضا شده، عمل شود.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۸
Background image

هزاران خانواده طی یک هفته روان در کشور مساعدت شده‌اند

دست کم 4 هزار و 166  خانواده در یازده ولایت کشور طی یک هفته گذشته ( 26 میزان الی اول عقرب) تحت پوشش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان و برخی از ادارات همکار و زرات قرار. . .

جمعه ۱۳۹۹/۸/۲ - ۸:۳۹
Background image

سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با مسوول اسکان‌بشری سازمان ملل در کابل، دیدار کرد.

نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با فرناندو دکروز رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) دیدار نمود.

این نشست در رابطه به. . .
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۸:۴۵
Background image

معین امور پناهندگان با مسئول همکاری های بین المللی اداره انکشاف پالیسی مهاجرت دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از چاشت سه شنبه 29 میزان سال روان با مارتاین پلوم رئیس بخش مهاجرت و همکاری های دفتر بین المللی انکشاف پالیسی. . .

بازگشت به خبر