روند توزیع زمین در شهرک سعادت ولایت هرات به زودی آغاز می گردد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۱۲:۴
روند توزیع زمین در شهرک سعادت ولایت هرات به زودی آغاز می گردد

این مطلب با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیدار با مونسه حسن زاده معاون امور اجتماعی والی ولایت و هرات بیان کرد.

این ملاقات روز جمعه 26 میزان سال روان در شهر هرات صورت گرفت و روی چگونگی مدیریت برگشت کنندگان و بیجاشدگان داخلی بحث وتبادل نظر شد. وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان بیان کرد که مطابق به پلان این وزارت و پیش بینی پالیسی ملی بیجاشده ها، برای اتمام بخشیدن به روند بیجاشدگی، لازم است تا بیجاشدگان داخلی با حمایت وزارت امور مهاجرین به محلات اصلی شان برگردند، روی این ملحوظ در سال جاری برای برگشت خانواده های بیجاشده در هرات 56 میلیون افغانی فرستاده شده و 3 هزار و 64 خانواده به محلات اصلی شان برگشته اند.

همچنان ایشان یادآور شد که طرزالعمل های توزیع زمین اخیراً در جلسه کابینه به تصویب رسیده و روند توزیع زمین در چهارچوب برنامه شورا در کابل و شهرک سعادت ولایت هرات آغاز می گردد. در همین حال معاون والی هرات ضمن تاکید به برگشت بیجاشده ها به محلات اصلی شان، خواهان هماهنگی بیشتر موسسات بین المللی در امر رسیدگی به بیجاشده ها و برگشت کنندگان گردیده، بازگشت خانم های تنها و ناآشنا که در افغانستان اقارب شان را پیدا نمی توانند یک موضوع جدی دانسته خواهان توجه وزارت امور مهاجرین گردید.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان به ریاست امور مهاجرین ولایت هرات هدایت داد که گزارشات خانم های تنها را به کابل فرستاده و تا شخصاً با سفارت ایران در کابل و وزیر داخله آن کشور صحبت نماید.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

وزارت امور مهاجرین یک ورکشاپ را به منظور تامین ارتباطات موثر دایر کرد

این ورکشاپ با همکاری مشترک آمریت جندر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان و مشارویت ارتقای ظرفیت این وزارت به منظور تامین ارتباط موثر کارمندان با ولایات با سایر نهادها، روز چهارشنبه 22. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۶
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان تامین شفافیت بیشتر روئسای ولایات در امور کاری شان شد

در نشست که وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، چهارشنبه 22 عقرب سال روان با روئسا و کارمندان 17 ولایت کشور داشت از آنان خواست که در امور کاری شان به تامین شفافیت بیشتر توجه نماید. این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۰
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان دیدار کرد

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با میرویس صمدی سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور صحبت نمود. وی از سفیر افغانستان خواست که به. . .

بازگشت به خبر