وزیر امور مهاجرین، با افغانهای مهاجرمتقاضی حج بیت الله شریف صحبت نمود

sadam_morr
شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۱:۵۱
-

الحاج خلیل الرحمن حقانی وزیر امور مهاجرین، با آنعده هموطنان مهاجر که از طریق این وزارت راهی بیت الله شریف هستند، در مقراین اداره دیدار نمود.
در سال روان یکهزار مهاجر افغان مقیم ایران، پاکستان و سایر کشور ها، از طریق وزارت امور مهاجرین جهت ادای مناسک حج، به عربستان سعودی اعزام می شوند.
قرعه کشی آنها قبلآ در این وزارت صورت گرفت واز میان 4 هزارو 505 نفر متقاضی، برای یک هزار نفر ایشان شانس سفربه عربستان سعودی میسر شد.
وزیر امور مهاجرین در دیدار با آنها، در مورد طی مراحل اداری اسناد ایشان در این وزارت، وزارت ارشاد حج واوقاف وسفربه سعودی  معلومات داد.
وی از حجاج تقا ضا نمود که حین سفر از کابل الی سعودی و بر گشت به وطن باید باصبر و حوصله با سایر زایرین بر خورد داشته باشند وآنطوریکه معلمین به ایشان رهنمایی خواهند کرد، مناسک حج را با اخلاق نیک وحوصله مندی ادا نمایند.
حقانی به ایشان اطمینان داد که مسوولین ومنسوبین این وزارت منحیث خادم در خدمت شان  قرار دارد، و طی مراحل اداری اسناد ایشان  را انجام میدهند.
سپس مولوی غلام نبی داد خیل رییس حمایت حقوقی ومسوول کمیته حجاج وزارت امور مهاجرین، در رابطه به شیوه طی مراحل اسناد حجاج در وزارت امور مهاجرین، وسایر ادارات زیربط به حجاج معلو مات داد و به ایشان اطمینان داد که کارمند های موظف وزارت در بخشهای مختلف در خدمت شان قرار دارد .

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۱:۳۶
Background image

به ارزش بیش از چهار میلیون دالر امریکایی هشت تفاهم ‌نامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

به ارزش ۴ میلیون ۳ صدو ۵۹ هزار و ۱۶۹ دالر امریکایی هشت تفاهمنامه های همکاری با موسسات انکشاف اجتماعی و اقتصادی، افغان ها برای حمایت از معارف، زنان برای زنان، هاجر و هماهنگی و انکشاف کمک. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۵:۱۲
Background image

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها در وزارت امور مهاجرین برگزارشد

 

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها به محلات اصلی شان با حضور روسای مرکزی وزارت امور مهاجرین و نمایند های نهاد های همکار در تالار کنفرانس های وزارت برگزارشد.

در این. . .
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱۵ - ۲۰:۱۷
Background image

دو تفاهم‌نامه همکاری به ارزش بیش از دو میلیون دالر آمریکایی در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

 
به ارزش ۲ میلیون ۷ صدو ۳۱ هزار و ۸۵۴ دالر دو تفاهم‌نامه همکاری با موسسه خدمات اجتماعی وتخنیکی وطن در وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان به امضا رسید.
به اساس تفاهم نامه های. . .

بازگشت به خبر