معین امور پناهندگان: "تطبیق هرگونه پروژه‌ها برای بیجاشدگی و عودت مستلزم تفاهمنامه همکاری با وزارت است"

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱ - ۱۳:۵۷
__________

وفی الله کاکر،معین امور پناهندگان وزارت امور‌ مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با رییس سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان( INTERSOS)تاکید کرد که هر سازمانی در افغانستان برای تطبیق پروژه‌ها برای بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان مکلف‌اند تا برنامه‌های شان را طی سند همکاری مشترک با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در کشور تطبیق کند.

آقای کاکر بیان کرد که وزارت امور مهاجرین و‌عودت کنندگان به عنوان آدرس سکتوری در‌ زمینه بیجاشدگی و عودت از تمام سازمان های ملی و بین المللی این مهم را تقاضا دارد.

در همین حال، وی از این اداره خواست تا جزییات پروژه‌های تطبیق شده شان در افغانستان را برای ارزیابی و بررسی در دسترس وی قرار بدهد و در صورت نیاز، با وزارت‌های مرتبط دیگر تفاهمنامه مشترک همکاری را برای بهبود و موثریت هرچی بیشتر برنامه‌ها ترتیب و به امضا خواهند رساند

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۴:۴۸
Background image

وزیر امور مهاجرین؛ کمک های بشردوستانه امری حیاتی است اما به تنهایی نمی تواند ریشه اصلی مهاجرت و بیجاشدگی را برطرف کند

این مطلب توسط نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشست "گروه اصلی حمایت از استراتژی راه حل های منطقه یی برای پناهندگان افغانستان"، در کابل بیان شد.

در نشست افتتاحیه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۲:۱۷
Background image

         ولی الله جلال، معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، به تاریخ 3حوت سال روان، شهرکهای مهاجرین خلیل الله خلیلی والطفات را مورد برسی قرارداد.

 

معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان،ازشهرک های خلیل الله خلیلی والطفات دیدن نمود

         مطابق ماده، 31 فرمان 108 ریاست جمهوری ا.ا، وزارت امورمهاجرین،اداره انکشاف زون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۸:۳۶
Background image

وزیر امور مهاجرین با سفیر سویس؛ بیجاشدگی ریشه مهاجرت است

نور الرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت با آقای بندیکت ادوارد دی سرجات سفیر سویس برای افغانستان و پاکستان، دیدار نموده و در رابطه به مدیریت و رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر