وزیر امور مهاجرین با والی هرات در رابطه به روند توزیع زمین صحبت کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۳۳
4568

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان و نظارت از چگونگی رسیدگی به آنان به ولایت هرات سفر نموده است، صبح روز دوشنبه 18 قوس 1398 با والی آن ولایت دیدار نمود.

در این دیدار که معین وزارت شهرسازی و اراضی، معاون والی هرات و روسای شهرسازی، محیط زیست و مهاجرین ولایت هرات نیز حضور داشتند، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در رابطه به روند توزیع زمین و پروسه ثبت و راجستر متقاضیان معلومات داده بیان داشتند که دو عنصر اساسی فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان را کمیسیون تشخیص زمین و کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین تشکیل می دهد. در رأس کمیسیون تشخیص زمین وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد و 19 اداره دولتی دیگر نیز عضو آن است.

در رأس کنسرسیوم تشخیص مستحقین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان قرار دارد. همچنان چهار اداره دولتی شامل وزارت شهرسازی و اراضی، اداره احصائیه مرکزی و ارگان های محل و سه اداره بین المللی شامل IOM، یو ان هبیتات و UNHCR دراین کنسرسیوم عضویت دارد که وظیفه آن، تشخیص مستحقین برای دریافت زمین می باشد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان اضافه نمود که برای تطبیق فرمان و هماهنگی بیشتر کمیته هماهنگی در ولایات تحت ریاست والی ها ایجاد گردیده است .

در همین حال عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات از زحمات وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان تشکری و قدردانی نموده، اعلام آمادگی و همکاری کامل خویش را در عرصه ارائه خدمات به عودت کنندگان و بیجاشدگان ابراز داشتند.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر