وزیر امور مهاجرین با والی هرات در رابطه به روند توزیع زمین صحبت کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۳۳
4568

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان و نظارت از چگونگی رسیدگی به آنان به ولایت هرات سفر نموده است، صبح روز دوشنبه 18 قوس 1398 با والی آن ولایت دیدار نمود.

در این دیدار که معین وزارت شهرسازی و اراضی، معاون والی هرات و روسای شهرسازی، محیط زیست و مهاجرین ولایت هرات نیز حضور داشتند، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در رابطه به روند توزیع زمین و پروسه ثبت و راجستر متقاضیان معلومات داده بیان داشتند که دو عنصر اساسی فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان را کمیسیون تشخیص زمین و کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین تشکیل می دهد. در رأس کمیسیون تشخیص زمین وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد و 19 اداره دولتی دیگر نیز عضو آن است.

در رأس کنسرسیوم تشخیص مستحقین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان قرار دارد. همچنان چهار اداره دولتی شامل وزارت شهرسازی و اراضی، اداره احصائیه مرکزی و ارگان های محل و سه اداره بین المللی شامل IOM، یو ان هبیتات و UNHCR دراین کنسرسیوم عضویت دارد که وظیفه آن، تشخیص مستحقین برای دریافت زمین می باشد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان اضافه نمود که برای تطبیق فرمان و هماهنگی بیشتر کمیته هماهنگی در ولایات تحت ریاست والی ها ایجاد گردیده است .

در همین حال عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات از زحمات وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان تشکری و قدردانی نموده، اعلام آمادگی و همکاری کامل خویش را در عرصه ارائه خدمات به عودت کنندگان و بیجاشدگان ابراز داشتند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر