وزیر امور مهاجرین از شورای ولایتی بامیان خواست که کارکردهای این وزارت را در بامیان بیشتر تحت نظارت قرار دهد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۹:۳۰
22

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در سفرش به ولایت بامیان، با اعضای شورای ولایتی آن ولایت دیدار و از آنان خواست که به عنوان نمایندگان مردم، از کارکردهای وزارت در بامیان بیشتر نظارت نموده و مشکلات را با رهبری وزارت شریک سازد.

این دیدار روز سه شنبه 5 قوس سال روان در دفتر شورای ولایتی بامیان صورت گرفت و جانبین روی هماهنگی بیشتر در مدیریت و چگونگی رسیدگی به عودت کنندگان و بیجاشدگان صحبت نمودند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان بیان کرد که روز چهارشنبه برنامه توزیع سیستم برق آفتابی(سولر) را در شهرک مهاجرین یکاولنگ افتتاح می نماید و به منظور تامین شفافیت بیشتر لازم تا نماینده شورای ولایتی دراین برنامه حضور داشته باشد. همچنان در سایر ولایات سروی خانواده های نیازمند بیجاشده و عودت کننده با حضور نماینده شورای ولایتی همان ولایت صورت می گیرد و ما از شورای ولایتی بامیان خواستاریم تا در سروی خانواده ها نیازمند حضور داشته و سایر کارکرد های این وزارت را نظارت نمایند.

عالمی بخلی افزود: انتظار ما از شورای ولایتی این است که مردم را تشویق نمایند تا نمرات زمین شان را در شهرک های مهاجرین اعمار و در آنجا زندگی نمایند، زیرا مطابق به قانون شهرداری ها نمراتی که پس از یک مدت معین ساخته نمی شوند، مسترد شده و به یک مستحق دیگر توزیع می گردد.
اعضای شورای ولایتی نگرانی شان را از توقف توزیع زمین به برگشت کنندگان در بامیان با وزیر امور مهاجرین شریک ساخته از وی خواهان معلومات شدند.

وزیر امور مهاجرین در این مورد معلومات داد که روند توزیع زمین از یک و نیم سال گذشته بدینسو به دلیل تعدیل فرمان ریاست جمهوری در رابطه به توزیع زمین به برگشت کنندگان به تعویق افتاده بود، اما این موضوع پس از تعدیل فرمان و تصویب طرزالعمل های آن به تازگی از سر گرفته شده، جلسات کمیته هماهنگی تشخیص مستحقین زمین ولایات کابل و هرات افتتاح گردیده و به زودی روند عملی توزیع زمین در این دو ولایت و سایر ولایات آغاز می گردد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر