وزیر امور مهاجرین از روند ورود برگشت کنندگان به کشور در مرز اسلام قلعه نظارت کرد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۹:۱۱
وزیر امور مهاجرین از روند ورود برگشت کنندگان به کشور در مرز اسلام قلعه نظارت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور نظارت از وضعیت بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان به ولایت هرات سفر نموده است، به نقطه صفری مرز اسلام قلعه حضور یافته و وضعیت کسانی را که از ایران برگشته و وارد کشور می گردند مورد بررسی قرار داد.

وی روز پنجشنبه 25 میزان سال روان در نشستی که با آمر محل عبور و کنترول مرز اسلام قلعه داشت، از وی خواست که بگونه جدی جلوی استفاده جویی های برخی افراد را بگیرد تا از ناآشنایی و بی معلوماتی مهاجرین برگشت کننده استفاده سو صورت نگیرد.
همچنان ایشان از بخش های مختلف مرکز پذیرایی مهاجرین که با تلاش این وزارت ساخته شده، بازدید نمود و در نشستی که با مسئولان دفاتر موسسات بین المللی و ثبت کنندگان ریاست امور مهاجرین ولایت هرات داشت، مشکلات و چالش های فراروی کاری آنان را استماع و به دریافت راه حل آن پرداخت.

در مهمترین بخش های این نشست مطرح شد که مرکز پذیرایی مهاجرین روزانه از 5 تا 6 خانم باردار را پذیرایی می کنند و این مورد نیاز به توجه جدی دارد.

نماینده دفتر وارچاید معلومات داد که از سال 2016 تاکنون 9 هزار کودک برگشت کننده را در مرز، با فراهم سازی مسکن موقت، مشوره های روانی و اجتماعی، ردیابی اقارب و همراهی شان الی ولایات اصلی تحت حمایت قرار داده است.
آنان از وضعیت محافظتی اطفال برگشت کننده ابراز نگرانی نموده خواهان همکاری وزارت و دولت افغانستان گردید.

همچنان نماینده دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز معلومات داد که حدود 20 هزار برگشت کننده اجباری در یک ماه از طریق دو مرز اسلام قلعه و پل ابریشم ولایت نیمروز وارد افغانستان می گردد و ماهانه حدود یک هزار و 700 تن از حمایت بشری آن اداره مستفد می گردد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان بیان کرد که تعهد دفتر IOM به وزارت امور مهاجرین این است که از 10 الی 15 فی‌صد برگشت کنندگان از ایران را کمک می نماید، اما آمار کمک ها در مرز کمتر از آن رقم را نشان می دهد، از آنجایکه اکثریت خانواده های اخراج شده از ایران نیاز به کمک دارد، باید آمار کمک های IOM افزایش یابد.

وی همچنان افزود که برای جلوگیری از استفاده جویی ها، جلوگیری از بی نظمی برگشت کنندگان حین ورود و برای اینکه همه برگشت کنندگان به ثبت و راجستر دراین مرکز ترغیب گردد، دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت هزینه انتقال همه آنان را تا هرات با توضیح یک بلیت در نظر بگیرد.

وزیر امور و عودت کنندگان حین دیدار از مرکز ثبت و راجستر با برخی برگشت کنندگان نیز صحبت نموده و مشکلات آنان را از زبان خود شان استماع نمود.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

وزارت امور مهاجرین یک ورکشاپ را به منظور تامین ارتباطات موثر دایر کرد

این ورکشاپ با همکاری مشترک آمریت جندر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان و مشارویت ارتقای ظرفیت این وزارت به منظور تامین ارتباط موثر کارمندان با ولایات با سایر نهادها، روز چهارشنبه 22. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۶
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان تامین شفافیت بیشتر روئسای ولایات در امور کاری شان شد

در نشست که وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، چهارشنبه 22 عقرب سال روان با روئسا و کارمندان 17 ولایت کشور داشت از آنان خواست که در امور کاری شان به تامین شفافیت بیشتر توجه نماید. این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۰
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان دیدار کرد

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با میرویس صمدی سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور صحبت نمود. وی از سفیر افغانستان خواست که به. . .

بازگشت به خبر