موسسات باید در برگشت و استقرار دایمی بیجاشدگان به محلات اصلی شان سهیم شوند

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۱۱:۳۶
موسسات باید در برگشت و استقرار دایمی بیجاشدگان به محلات اصلی شان سهیم شوند

این مطلب را سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در نشستی که با مسئولین نهادهای کمک کننده بین المللی در هرات داشت، بیان نمود.

در این نشست که به منظور بررسی کارکردهای موسسات بین المللی روز پنجشنبه 25 میزان سال روان در شهر هرات دایر شد، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان برگشت خانواده های بیجاشده را به محلات اصلی شان از اولویت های اساسی دولت افغانستان عنوان کرده و از موسسات موظف در ولایت هرات خواست که در برگشت بیجاشدگان و فراهم سازی زمینه اشتغال به محلات اصلی شان با وزارت امور مهاجرین همکاری نمایند تا از بیجاشدگی دوباره آنان جلوگیری صورت گیرد. همچنان ایشان از موسسات همکار در هرات خواهان هماهنگی بیشتر و شریک ساختن معلومات خانوادهای کمک شده با ریاست امور مهاجرین گردید.

وزیر امور مهاجرین یادآور شد که سال گذشته بیشترین آمار بیجاشدگی در هرات بود و تلاش های که وزارت با هماهنگی موسسات داشت توانست موضوع را چنان مدیریت نماید که در یک سو به بیجاشدگان رسیدگی شده و فاجعه انسانی رخ نداده و در سوی دیگر جامعه میزبان تحت فشار قرار نگرفته است.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان افزود که در توزیع کمک های زمستانی 95 هزار خانواده را در نظر دارد که 25 هزار خانواده از طرف دولت افغانستان و 45 هزار خانواده دیگر از طرف موسسات کمک می شود و برای جذب کمک به سایر خانواده ها نیز وزارت امور مهاجرین در حال ری زنی با موسسات و دونر هاست.
نمایندگان دفاتر بین المللی حاضر در جلسه در مورد کارکردهای شان به وزیر امور مهاجرین معلومات داده و از ادامه همکاری و هماهنگی بیشتر شان با ریاست امور مهاجرین اطمنان داد.

نماینده دفتر هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد(اوچا) در افغانستان نیز بیان کرد که بر اساس تفاهمنامه امضا شده میان این دفتر و وزارت امور مهاجرین، لازم است تا سروی خانواده های نیازمند به طور مشترک توسط نهادهای بین المللی و دولت انجام شود و معلومات خانواده های کمک شده با دولت شریک گردد.  

 

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

وزارت امور مهاجرین یک ورکشاپ را به منظور تامین ارتباطات موثر دایر کرد

این ورکشاپ با همکاری مشترک آمریت جندر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان و مشارویت ارتقای ظرفیت این وزارت به منظور تامین ارتباط موثر کارمندان با ولایات با سایر نهادها، روز چهارشنبه 22. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۶
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان تامین شفافیت بیشتر روئسای ولایات در امور کاری شان شد

در نشست که وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، چهارشنبه 22 عقرب سال روان با روئسا و کارمندان 17 ولایت کشور داشت از آنان خواست که در امور کاری شان به تامین شفافیت بیشتر توجه نماید. این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۰
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان دیدار کرد

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با میرویس صمدی سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور صحبت نمود. وی از سفیر افغانستان خواست که به. . .

بازگشت به خبر