موسسات باید در برگشت و استقرار دایمی بیجاشدگان به محلات اصلی شان سهیم شوند

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۱۱:۳۶
موسسات باید در برگشت و استقرار دایمی بیجاشدگان به محلات اصلی شان سهیم شوند

این مطلب را سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در نشستی که با مسئولین نهادهای کمک کننده بین المللی در هرات داشت، بیان نمود.

در این نشست که به منظور بررسی کارکردهای موسسات بین المللی روز پنجشنبه 25 میزان سال روان در شهر هرات دایر شد، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان برگشت خانواده های بیجاشده را به محلات اصلی شان از اولویت های اساسی دولت افغانستان عنوان کرده و از موسسات موظف در ولایت هرات خواست که در برگشت بیجاشدگان و فراهم سازی زمینه اشتغال به محلات اصلی شان با وزارت امور مهاجرین همکاری نمایند تا از بیجاشدگی دوباره آنان جلوگیری صورت گیرد. همچنان ایشان از موسسات همکار در هرات خواهان هماهنگی بیشتر و شریک ساختن معلومات خانوادهای کمک شده با ریاست امور مهاجرین گردید.

وزیر امور مهاجرین یادآور شد که سال گذشته بیشترین آمار بیجاشدگی در هرات بود و تلاش های که وزارت با هماهنگی موسسات داشت توانست موضوع را چنان مدیریت نماید که در یک سو به بیجاشدگان رسیدگی شده و فاجعه انسانی رخ نداده و در سوی دیگر جامعه میزبان تحت فشار قرار نگرفته است.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان افزود که در توزیع کمک های زمستانی 95 هزار خانواده را در نظر دارد که 25 هزار خانواده از طرف دولت افغانستان و 45 هزار خانواده دیگر از طرف موسسات کمک می شود و برای جذب کمک به سایر خانواده ها نیز وزارت امور مهاجرین در حال ری زنی با موسسات و دونر هاست.
نمایندگان دفاتر بین المللی حاضر در جلسه در مورد کارکردهای شان به وزیر امور مهاجرین معلومات داده و از ادامه همکاری و هماهنگی بیشتر شان با ریاست امور مهاجرین اطمنان داد.

نماینده دفتر هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد(اوچا) در افغانستان نیز بیان کرد که بر اساس تفاهمنامه امضا شده میان این دفتر و وزارت امور مهاجرین، لازم است تا سروی خانواده های نیازمند به طور مشترک توسط نهادهای بین المللی و دولت انجام شود و معلومات خانواده های کمک شده با دولت شریک گردد.  

 

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۰:۲۴
Background image

درب ورودی جدید وزارت مهاجرین افتتاح شد

در ادامه‌ای بازسازی و نو سازی بخش های مختلف  وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، دروازه‌ای ورودی جدید و دهلیز امنیتی این وزارت به تاریخ14 / 3 / 1399 با حضور سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۵۴
Background image

شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه 13 شهر کابل از کارکرد های وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

جمعی از مسئولان و نمایندگان شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه ۱۳ شهر کابل با حضور در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از تلاش ها و کارکردها و خدمت رسانی وزیر امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۳:۵۴
Background image

خدمات اجتماعی و زیربنایی به عودت کنندگان و بیجاشدگان

بخش سیزدهم

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به منظور ادغام، استقرار پایدار، اسکان بهتر، حمایت از حقوق و فراهم ساختن سهولت ها و خدمات شهری به عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی برنامه های. . .

بازگشت به خبر