مسئولان وزارت امور مهاجرین و حکومت محلی بدخشان روی وضعیت بیجاشدگان داخلی در آن ولایت گفتگو نمود

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۸:۳۱
صبار

مهرخدا صبار سرپرست معینیت پالیسی و پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفری که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان ولایت بدخشان بدانجا سفر نموده است، با محمدذکریا سودا والی آن ولایت دیدار و روی وضعیت بیجاشدگان داخلی مقیم بدخشان بحث و تبادل نظر نمود.

این دیدار روز سه شنبه ۱۱ سرطان ۱۳۹۸ در مقر ولایت بدخشان صورت گرفت.

دراین دیدار که رئیس شورای ولایتی ولایت بدخشان نیز حضور داشت، دو طرف روی مشکلات و چالش‌های بیجاشدگان و برگشت کنندگان، افزایش برنامه‌های کمکی وزارت امور مهاجرین در سطح ولسوالی‌ها برای بیجاشدگان و چگونه‌گی همکاری حکومت محلی با این وزارت مفصلاً بحث و تبادل نظر نمودند.

سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین معلومات داد که 4 میلیون و 500 هزار افغانی از بودجه وزرات امور مهاجرین برای حمایت رفع نیازمندی اولیه خانواده های بیجاشده در نظر گرفته شده است، به زودی از طریق مستوفیت بدخشان انتقال و به خانواده های بیجاشده داوطلب برگشت، توزیع خواهد شد.

همچنان سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ولسوال بهارک ولایت بدخشان نیز روی چگونگی مدیریت بیجاشدگان در آن ولسوالی گفتگو نموده بیان نمود وزارت امور مهاجرین در بحث رسیدگی ها به بیجاشدگان، به منظور توازن مدیریت، 70 فی‌صد برنامه هایش را روی بیجاشده ها و 30 فی‌صد برنامه‌های خویش را روی جامعه میزبان متمرکز می نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین با والی هرات روی مدیریت مشترک بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان در آن ولایت صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلي، برگشت کنندگان و بررسی کار کرده‌های نهاد های بین المللی به هرات سفر کرده است، با والی آن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۹
Background image

سنگ تهداب یک مکتب برای اطفال برگشت کننده در ولایت هرات گذاشته شد

سنگ تهداب یک مکتب در ساحه داش خانه جبرئیل هرات که اکثریت باشندگان آنرا برگشت کنندگان تشکیل می دهد، با حضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و مسئولین حکومت محلی آن ولایت گذاشته شد.

سید. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۸
Background image

وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت هرات روز چهارشنبه 24 میزان سال روان، به کمپ بیجاشدگان شهرک سبز که در ولسوالی کرخ آن ولایت موقعیت دارد، حضور یافته و. . .

بازگشت به خبر