فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

anwari_morr
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
__________

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان خورشیدی، خواستار یافتن راه حل برای توقف بازگشت اجباری مهاجران افغان از سویدن شدند.

آنان با ابراز نگرانی از افزایش گسترش کرونا و ناامنی ها در افغانستان، زمینه برگشت مهاجران را مناسب ندانسته و از وزارت امور مهاجرین خواست که در مذاکرات اش با مسئولان حکومت سویدن مانع برگشت مهاجران افغان از آن کشور شوند.

در همین حال معین امور پناهندگان از اعلامیه مشترک افغانستان و اتحادیه اروپا و تفاهمنامه دوجانبه با کشور سویدن یادآوری کرده بیان کرد که بر اساس این اسناد مشترک، قشر آسیب پذیر مهاجران که شامل اطفال، زنان، افراد مریض و مسن هستند از اخراج اجباری مصئون اند و همچنان تفریق خانواده ها دراین اسناد امضا شده ممنوع اعلام شده است.

همچنان آقای کاکر از همدلی جامعه مدنی و نهادهای بشری سویدن با مهاجران افغان ابراز قدردانی کرد.

 

 

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر