سفیر ترکیه درکابل: ازجامعه جهانی تقاضا می نمایم که با مردم افغانستان، مساعدت بشری نمایند

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۲۱:۱۵
45
 
مطلب فوق را جیهادارکنیایی سفیرترکیه در برنامه توزیع مساعدت،امروز۱۶ قوس،درولسوالی بگرامی بیان کرد.
مساعدت مذکور ازطرف موسسه آفاد ترکیه در هماهنگی با ریاست امور مهاجرین کابل، برای بیش از یکهزار خانواده مستحق درولسوالی بگرامی ولایت کابل، درنظر گرفته شده بود.
قبل از آغاز توزیع مساعدت، محترم جهاد ارکینایی، سفیر ترکیه صحبت نموده ضمن یاد آوری از مساعدتهای اخیر آن کشور درولایات پکتیا وکابل گفت که با انجام توزیع امروز، مجموع این مساعدتها، به ۲۴ هزار بسته میرسد و این کمکها همچنان ادامه خواهد یافت.
وی ازجامعه جهانی تقاضا نمود که در شرایط فعلی که افغانها به مشکل مواجه اند، باایشان مساعدت بشری نمایند.
موصوف از هیات رهبری وزارت امور مهاجرین که شرایط و زمینه توزیع مساعدت را به نیازمندان مساعد نموده اند قدر دانی نموده واز ادامه کمکهای کشورش اطمینان داد.
همچنان محترم محمد ارسلاح خروتی معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین نیز صحبت نموده واز سفیر ترکیه، مسوولین موسسه آفات و سایر مراجع مساعدت کننده، قدر دانی نمود.
خروتی دلیل موجودیت فقر و گرسنگی درکشور را موجودیت فساد، بی عدالتی وبی برنامه گی درنظام گذشته خوانده گفت که با تغیر نظام، قانون گریزی، بی عدالتی وفساد برچیده شده و تا کنون هزاران خانواده کمک دریافت نموده اند و متاسفانه میلیونها فامیل دیگر، نیاز به کمک دارند.
وی ازجامعه جهانی تقاضای مساعدتهای بشری را نمود و علاوه کرد که سرمایه های افغانستان باید از حالت انجماد آزاد شود، تا با استفاده از آن، ازبحران بشری جلو گیری بعمل آید.
خروتی گفت که تاکنون به آن پیمانه مساعدت که جامعه جهانی، برای جلوگیری از بحران بشری درافغانستان تعهد نموده اند، مواصلت نکرده است و لازم است مساعدت که برای خانواده ها صورت میگیرد، مشکلات آنهارا رفع بتواند و امید داریم باتغیر برنامه، مشکلاتی که دراین زمینه موجود است رفع شود.
44

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۷ - ۸:۳۷
Background image

به یک هزار خانم های بیجاشده و نیازمند در کابل کمک صورت گرفت

برای (1000) خانم های بیجاشده و بی بضاعت در ولایت کابل بعداز اتمام سروی روز چهارشنبه 6 دلو سال جاری کمک صورت گرفت.
این کمک ها که شامل آرد ، برنج ، لحاف ، و البسه زمستانی میباشد قبلآ. . .
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۹:۵۰
Background image

وزیر امور مهاجرین ‌وعودت کنندگان به ولایت لوگر سفر کرد

 
الحاج خلیل الرحمن‌ حقانی، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با قاری محمود شاه، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین در جریان سفرش در ولایت لوگر با والی این ولایت دیدار و پیرامون. . .
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳
Background image

محموله های کمکی پاکستان به وزارت امور مهاجرین تحویل داده شد

 
21موتر مساعدت مختلف النوع غذایی وغیر غذایی موسسه الخدمت جمعیت علمای پاکستان به روز سه شنبه، ۲۱ جدی سال روان به وزارت امور مهاجرین سپرده شد.
الحاج محمد ارسلاح خروتی، معین مالی و. . .

بازگشت به خبر