روند ثبت نام برگشت کنندگان در هرات به منظور دریافت زمین آغاز شد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۲۷
14

پروسه ثبت نام برگشت کنندگان و بیجاشدگان مستحق زمین در ولایت هرات با حضور سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، معین وزارت شهرسازی و اراضی، معاون والی هرات، مسئولین عالی رتبه اداره UN-HABITAT، معین شهرداری های اداره ارگان های محل، روسای ولایتی ولایت هرات و برخی از برگشت کنندگان افتتاح شد.

روند توزیع زمین به دلیل تعدیل فرمان ریاست جمهوری از چندی بدینسو به تعویق افتاده بود، اما پس از تعدیل این فرمان و تصویب طرزالعمل های مرتبط با آن، روند ثبت نام برگشت کنندگان به منظور دریافت زمین در هرات آغاز شد و قرار است این روند به زودی در کابل نیز گشایش یابد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در جلسه ای که بدین منظور در ولایت هرات دایر شده بود، ضمن قدردانی از حمایت مقام ولایت هرات در رابطه به موضوعات بیجاشدگان و عودت کنندگان و قدردانی از تلاش وزارت شهرسازی و اراضی و اداره یو ان هبیتات و سایر ادارات همکار در راستای تحقق فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری، معلومات داد که قبلا مطابق به فرمان 104 برای مستحقین زمین توزیع میگردید. فرمان 104 نظر به مشکلات ملغی و فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری جایگزین آن گردید.

کنسرسیوم تشخیص مستحقین که در رأس آن وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ترکیب سه اداره دولتی و سه اداره بین المللی قرار دارد، مسئولیت تشخیص مستحقین زمین را به عهده دارد که بعد از تشخیص آنان مطابق معیارهای در نظر گرفته شده به کمیسیون تشخیص زمین که در رأس آن وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد معرفی می شوند و از طریق آن کمیسیون زمین خود را به دست می آورند.

در همین حال وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از افتتاح روند ثبت نام برگشت کنندگان، از بخش های مختلف ادارات آماده شده برنامه شورا (دفاتر ثبت نام برگشت کنندگان) دیدار نموده و به کارمندان موظف در زمینه به کار گیری دقت و صداقت بیشتر در روند ثبت نام برگشت کنندگان هدایات لازم داد.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر