روند ثبت نام برگشت کنندگان در هرات به منظور دریافت زمین آغاز شد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۲۷
14

پروسه ثبت نام برگشت کنندگان و بیجاشدگان مستحق زمین در ولایت هرات با حضور سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، معین وزارت شهرسازی و اراضی، معاون والی هرات، مسئولین عالی رتبه اداره UN-HABITAT، معین شهرداری های اداره ارگان های محل، روسای ولایتی ولایت هرات و برخی از برگشت کنندگان افتتاح شد.

روند توزیع زمین به دلیل تعدیل فرمان ریاست جمهوری از چندی بدینسو به تعویق افتاده بود، اما پس از تعدیل این فرمان و تصویب طرزالعمل های مرتبط با آن، روند ثبت نام برگشت کنندگان به منظور دریافت زمین در هرات آغاز شد و قرار است این روند به زودی در کابل نیز گشایش یابد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در جلسه ای که بدین منظور در ولایت هرات دایر شده بود، ضمن قدردانی از حمایت مقام ولایت هرات در رابطه به موضوعات بیجاشدگان و عودت کنندگان و قدردانی از تلاش وزارت شهرسازی و اراضی و اداره یو ان هبیتات و سایر ادارات همکار در راستای تحقق فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری، معلومات داد که قبلا مطابق به فرمان 104 برای مستحقین زمین توزیع میگردید. فرمان 104 نظر به مشکلات ملغی و فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری جایگزین آن گردید.

کنسرسیوم تشخیص مستحقین که در رأس آن وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ترکیب سه اداره دولتی و سه اداره بین المللی قرار دارد، مسئولیت تشخیص مستحقین زمین را به عهده دارد که بعد از تشخیص آنان مطابق معیارهای در نظر گرفته شده به کمیسیون تشخیص زمین که در رأس آن وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد معرفی می شوند و از طریق آن کمیسیون زمین خود را به دست می آورند.

در همین حال وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از افتتاح روند ثبت نام برگشت کنندگان، از بخش های مختلف ادارات آماده شده برنامه شورا (دفاتر ثبت نام برگشت کنندگان) دیدار نموده و به کارمندان موظف در زمینه به کار گیری دقت و صداقت بیشتر در روند ثبت نام برگشت کنندگان هدایات لازم داد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر