جلسه کمیتۀ اجرایی عودت کنند گان و بیجاشدگان در ریاست اجرائیه برگزار شد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۸:۴۵
جلسه کمیتۀ اجرایی عودت کنند گان و بیجاشدگان در ریاست اجرائیه برگزار شد

این جلسه تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روز سه‌شنبه 5 سنبله سال روان با حضور سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و مسئولان نهاد های ملی و بین‌المللی دخیل در عرصه مهاجرت برگزار شد.

بر اساس گزارش وزیر امور مهاجرين و عودت كنندگان حكومت آمادگی گرفته است که برای بیجاشده‌گان و عودت کننده‌گان کمک‌های زمستانی فراهم کند. به اساس آماری که از سوی وزارت مهاجرین ارایه شد، نزدیک به ۹۵ هزار خانواده بیجاشده و عودت کننده در سراسر کشور وجود دارد که قرار است ۱۳ هزار خانوادۀ آن از سوی نهادهای بین‌المللی و ۲۵ هزار خانواده از سوی حکومت کمک شوند. اما تلاش‌ها برای دریافت منابع به خاطر کمک به ۶۵ هزار خانوادۀ دیگر نیز جریان دارد.

در اخير این جلسه، از دولت آمریکا بخاطر اختصاص دادن 125 میلیون دالر برای خانواده های بیجاشده و عودت کننده در افغانستان سپاسگزارى صورت گرفت.

 

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر