جلسه مشترک وزارت با گروپ کاری تنظیم کمپ ها و راه حل دایمی بیجاشده گان داخلی برگزارشد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۲ - ۱۵:۴۰
-

      نشست مشترک وزارت امور مهاجرین با گروپ کاری تنظیم کمپ ها و راه حل دایمی بیجاشده گان داخلی که شامل چند موسسه می شود، به تاریخ  22 سنبله در مقر وزارت دایر گردید.

دراین جلسه که با اشتراک مولوی محمود الحق احدی ریس پلان، مولوی سردارشیرزاد ریس رسیده گی به وضعیت بیجاشده گان داخلی وزارت، محمد خاطرزید معاون اداره هماهنگی کمکهای بشری سازمان ملل متحد، آقای ونسن دیوپن مسوول هماهنگی کلستر و گروپ کاری کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان،  عابد همت از انجمن مهاجرین ناروی و عبدالدیان راسخ از دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد دایر شد، در رابطه به تحلیل وضعیت، جزییات پلان سروی و شناسایی بیجاشده ها بحث و تبادل نظرصورت گرفت.

آقای ونسن گفت که جهت آگاهی بهتر از وضعیت بیجاشده ها، تهیه استراتیژی و تعین اهداف مشترک، نیاز است و می توانیم که در هماهنگی وکار مشترک، از بیجاشده ها حمایت و آنها رسیده گی نماییم.

 وی افزود که بیجاشدن خانواده ها، مشکل ایجاد میکند وما با ریاست مهاجرین کابل توافق کردیم که کمپ های بیجاشده ها را سروی، تعداد و اعضای خانواده ها را تثبیت نماید، تا بتوانیم پلان های مساعدت و همکاری را تطبیق نماییم.

مولوی محمود الحق احدی ریس پلان گفت، هدف امارت اسلامی و وزارت ادغام آبرومندانه بیجاشده به محلات اصلی آنها و یا محلات مناسب دیگر است تا زمینه تهیه سرپناه برای ایشان مساعد شود.

 وی همکاری در زمینه قابل قدر دانست و تحلیل وضعیت و شریک سازی  نتایج آن را با مقامات دولت ضروری دانست و بر کار مشترک تاکید کرد.

محمد خاطرزید معاون اداره هماهنگی کمکهای بشری سازمان ملل متحد گفت که ابتدا سروی ابتدایی  و معلوماتی می شود وبه این منظور کمیته تخنیکی در هماهنگی وتفاهم با ادارات زیربط ایجاد شود، تافعالیت طور مشترک وهماهنگ انجام شود.

همچنان مولوی سردارشیرزاد ریس رسیده گی به وضعیت بیجاشده گان داخلی وزارت  در این جلسه گفت که هدف وزارت ایجاد هماهنگی در ارایه خدمات وکمک های بشردوستانه به بیجاشده گان و ما از همکاری و هماهنگی اطمینان میدهیم،  همکار هستیم و میکوشیم که بیجاشده گان با حمایت دولت و موسسات، صاحب سرپناه  وبه تعقیب آن از خدمات صحی ، تعلیمی نیز بهره مند گردند.

شیزاد گفت که در برنامه سروی بیجاشده ها درکابل، نیازمندی ها مد نظر گرفته شود وباید گفت که امکانات وزارت محدود است و همکاری و فعالیت مشترک شما  نیاز است.

وی علاوه نمود که هدف اصلی ما نشست مشترک وکار مشترک است، پلان های آینده را در مورد با شما شریک خواهیم ساخت.

در اخیر آقای احدی گفت تمنا داریم که اهداف استراتیژیک ما را به یاد داشته باشید، آغاز فعالیت ، ساحه و نوع همکاری خویش را با وزارت شریک سازید تا بعد از تصمیم مقامات رهبری وزارت، درجلسات بعدی روی تصمیم نهایی بحث وتبادل نظر صورت گیرد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۴:۴
Background image

پیام تسلیت و همدردی سرپرست وزارت امور مهاجرین بمناسبت وفات قاری الهام الدین

با تاسف اطلاع حاصل نمودم که شخصیت شناخته شده کشور و جهاد افغانستان و همسنگر جهاد با من و مولوی صاحب خالص رحمه الله، عضو برجسته کاروان صلح و رییس تشویق به عودت کادر های مسلکی وزارت امور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۴:۲۴
Background image

رفع مشکلات مهاجرین وعودت کننده گان در ملاقات میان معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و والی ننگرهار مورد بحث قرار گرفت

مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رییس کمیسیون توظیف شده از سوی ریاست الوزرا، با مولوی محمد نعیم آخند زاده والی ننگرهار در مورد بهتر شدن وضعیت برگشت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۲:۵۷
Background image

معین مسلکی از مرز تورخم ولایت ننگرهار دیدن نمود

        مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت در دومین روز سفرش به تاریخ 3 میزان از دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در تورخم دیدن نمود.

مسوول دفتر زون شرق سازمان بین المللی مهاجرت در. . .

بازگشت به خبر