وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برای استقرار دایمی بیجاشده‎گان داخلی مقیم کابل تلاش می نماید

anwari_morr
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۲:۳۱
________

که در جلسه ای که روز سه شنبه 18 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عود کنندگان دایر شد، در رابطه به طرح استقرار دایمی خانواده های بیجاشده داخلی ساکن در شهر کابل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این جلسه با حضور نماینده دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری، نماینده اداره انکشاف زون پایتخت، رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی و رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت کابل تحت ریاست شیرعلم امله وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه های وزارت تدویر یافت.

قرار است بر اساس یک طرح که از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان نهایی گردیده، خانواده های خیمه نشین بیجاشده خیمه نشین شهر کابل در محلات دایمی مستقر شوند و ساحات پلان شده شهری از خیمه ها تخلیه شود. انتقال این خانواده ها، از خیمه نشین های دیوان بیگی، بلاک های شاداب ظفر و چهارراهی قمبر شهر کابل آغاز می شود.

در محل یادشده کم از کم یک هزار و 250 خانواده بیجاشده داخلی زندگی می کند.

 

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۱۶:۵
Background image

نشست هماهنگی برنامه های مشترک وزارت و اداره پناهندگان سازمان ملل دایر شد

نشستی از بهر هماهنگی برنامه های مشترک وزارت امور مهاجرین و اداره پناهندگان سازمان ملل متحد که در تفاهمنامه همکاری سال 2022 دو اداره مشخص گردیده، دایر شد. 

در این نشست که روز سه شنبه. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۱۵:۴۹
Background image

رحیمزی: امارت اسلامی مصمم به ختم روند بیجاشدگی در افغانستان است

قاری عبدالمتین رحیمزی، رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت کابل در جریان انتقال بیجاشده ها به ولایات اصلی شان بیان کرد که امارت اسلامی تصمیم دارد روند بیجاشدگی در افغانستان را خاتمه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۲:۱۵
Background image

امتحان 25 بست اعلان شده وزارت اخذ شد

امتحان 25 بست قراردادی تحت عنوان سروی کننده از طریق رقابت آزاد، روز پنجشنبه 13 اسد، با اشتراک 185 تن داوطلب در مقر وزارت اخذ شد.

این بست ها که بر اساس تفاهمنامه همکاری(PPA) در سال. . .

بازگشت به خبر