معین امور پناهندگان با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۷
معین امور پناهندگان با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان به ‌روز سه شنبه ( 13 حوت) سال جاری با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار و روی چگونگی مدیریت برگشت‌کنندگان افغان با توجه به وضعیت اخیر ترکیه بحث و گفتگو نمود.

معین امور پناهندگان با اشاره به باز شدن مرز ترکیه با یونان به روی مهاجران و بحران سه روز اخیر در این کشور گفت: امیدوارم پناهجویان به مثابۀ حربه سیاسی استعمال نشوند، این عمل خلاف کنوانسیون های مرتبط به امور پناهندگی می باشد و کرامت انسانی از تعرض مصئون است.

همچنان معین امور پناهندگان از برگشتن بیش از 100 مهاجر افغان به روز دوشنبه (12 حوت) در کابل خبر داد و از سفیر ترکیه خواست تا در زمینه انتقال وسایل و اشیای عودت کنندگان که در کمپ‌های ترکیه باقی میماند، با مسوولین ادارۀ مهاجرت همکاری نماید.

دکتور عالمه به عدم نشست پرواز های عودت کنندگان در میدان هوایی مزارشریف تاکید نموده گفت عودت کنندگانی که از طریق میدان هوایی مزارشریف برمیگردند، بر اساس موافقت نامه همکاری اتحادیه اروپا و سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان از کمک های نقدی مستفید نمی شوند.

 این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر، دولت ترکیه مرزش با یونان را به روی مهاجران باز کرده است.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۴۴
Background image

نزدیک به چهارهزار خانواده طی هفته روان درسرار کشور مساعدت شده است

در یک هفته گذشته (22 تا 27 سنبله) دستکم 3 هزار و 545 خانواده در 19 ولایت کشور مساعدت نقدی، خوراک و پوشاک دریافت کرده اند.

کمک‌ها شامل ( پول نقد، مواد خوراکه، بسته های بهداشتی، اسباب. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

اخلاقی؛ استراتژی پنج سال آینده وزارت باید ابعاد اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور را مورد بحث قرار دهد

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در گفتمان که به منظور تدوین استراتژی پنج ساله وزارت برگزار شده بود، تاکید کرد که این سند باید ابعاد اجتماعی، امنیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با سرپرست وزارت امور مهاجرین دیدار تعارفی کرد

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز (چهارشنبه، 26 سنبله) در دیدار تعارفی با آقای نور رحمن اخلاقی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان روی. . .

بازگشت به خبر