سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان معرفی شد

hadi_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۳:۳۴
سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان معرفی شد

نور رحمن اخلاقی شام دوشنبه 24 سنبله سال روان توسط امر الله صالح معاون نخست ریاست جمهوری به حیث سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان معرفی شد.

معاون ریاست جمهوری در سخنرانی اش که در محفل معرفی داشت، ضمن عرض تبریک به وزیر پیشین و سرپرست جدید وزارت، از تلاش های دولت در زمینه ارتباط و برگشت استعدادهای افغان های بیرون از کشور خبر داده بیان کرد که؛ ما تنها مهاجر نداریم بلکه دیاسپورا یا افغانهای پراکنده داریم که اکنون نسل های دوم و سوم شان در کشور های میزبان دارای توانایی های علمی و تخصصی است و دولت تلاش می نماید تا زمینه برگشت این استعداد ها و خدمت از راه دور شان را به افغانستان مهیا بسازد.

همچنان وی ضمن تاکید جدی اش به جمهوریت نظام بیان کرد که هیچ نوع تشویش و نگرانی در ارتباط به معامله به اسم، محتوا و نوع نظام وجود ندارد. تماس های که وی با اتحادیه اروپا، ناتو و امریکا داشته آنان نیز از جمهوریت نظام حمایت کرده اند.

همچنان محمدعلم ایزد یار، معاون مجلس سنای شورای ملی در سخنان اش فقر، بیکاری و جنگ را عوامل استمرار روند مهاجرت افغانها دانسته امیدواری کرد که مذاکرات صلح به جنگ 42 ساله پایان بدهد تا کشور ما پایان مهاجرت را نیز شاهد باشد.

سیدحسین عالمی بلخی وزیر پیشین امور مهاجرین و عودت کنندگان در سخنرانی اش با اشاره به مهمترین دستاورد ها، وزارت را یکی از ادارات استراتژیک خواند و گفت که اکنون این اداره با بیش از 70 کشور جهان که میزبان مهاجران هستند و با 150 کشور و 50 نهاد بین المللی که در جلسه سالانه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گرد می آیند همکاری و ارتباط دارد.

در همین حال نور رحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سخنان اش بیان کرد؛ ما مشکلات زیادی در کشور داریم و مهاجرت یکی از آن ها است که در اولویت های اساسی حکومت قرار دارد. من با درک این مسئله جرأت کردم این مسئولیت را بپذیرم، امیدوارم که در این زمینه با ظرفیت های موجود وزارت به عنوان یک تیم واحد کار بهتر و موثر انجام داده و برای مردم مان خدمت نماییم.

ایشان همچنان افزود که ما مکلف به تطبیق پالیسی های حکومت هستیم و از طرف دیگر در سطح قانون در آن پالیسی ها به ما دست باز می دهد تا با مشوره هم کار موثر برای افغانستان انجام دهیم.

در محفلی که بدین سبب در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان تدویر یافته بود، محمدعلم ایزدیار معاون نخست مجلس سنای شورای ملی و برخی از وکلای مجلس نمایندگان و مجلس سنا و برخی از فرماندهان جهادی حضور داشتند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر