یک تفاهم‌نامه همکاری برای رسیدگی به بیجاشدگان و عودت کنندگان مقیم ولایات ننگرهار و کنر به امضا رسید

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۶/۹ - ۱۰:۸
 یک تفاهم‌نامه همکاری برای رسیدگی به بیجاشدگان و عودت کنندگان مقیم ولایات ننگرهار و کنر به امضا رسید

یک تفاهم‌نامه همکاری به منظور تهیه آب آشامیدنی و ارتقای سطح دانش خانواده های بیجاشده و عودت کننده مقیم ولایات ننگرهار و کنر میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و موسسه شانتی رضا کار تولنه(SVA) به امضا رسید. این تفاهم‌نامه روز پنجشنبه 7 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، توسط مهرخدا صبار وارسی کننده معینیت پالیسی وپلان وزارت و مسئول موسسه نامبرده امضا شد. موسسه شانتی بر اساس این تفاهم‌نامه، به 5 هزار و 20 خانواده بیجاشده و عودت کننده در ولایات ننگرهار و کنر از طریق حفر چاه های عمیق و نلداونی آب آشامیدنی تهیه می نماید و از طریق ایجاد مراکز آموزشی و حرفه‌ای برای اطفال و خانم ها، در بخش ارتقای ظرفیت آنان همکاری می کند. بودجه برنامه مذکور 51 میلیون و 708 هزار و 346 افغانی است که توسط اداره جاپان پلت فورم تمویل می گردد. قرار است 44 میلیون و 70 هزار و 785 افغانی آن در ولایت ننگرهار و 7 میلیون و 637 هزار و 561 افغانی دیگر آن در ولایت کنر به مصرف برسد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر