کمیته ادغام مجدد و مرکز معلوماتی برگشت کنندگان ولایت کابل آغاز به کار کرد

anwari_morr
شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۸:۵۲
کمیته ادغام مجدد و مرکز معلوماتی برگشت کنندگان ولایت کابل آغاز به کار کرد

کمیته ادغام مجدد و مرکز معلوماتی برگشت کنندگان ولایت کابل با حضور وزیر امور مهاجرین، رئیس سازمان بین المللی مهاجرت مقیم افغانستان، معاون والی کابل و مسئولان سایر نهادهای ملی و بین المللی افتتاح و آغاز به کار کرد.

در محفلی که بدین سبب روز پنجشنبه 10 دلو سال روان در دفتر والی کابل برگزار شده بود، سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در رابطه به کمیته های ادغام مجدد ولایات معلومات داده گفت که این کمیته ها تحت ریاست والی ها و عضویت چندین نهاد ملی و بین المللی، در عرصه های فراهم سازی زمینه مسکن، اشتغال و فراهم سازی حقوق شهروندی برای برگشت کنندگان فعالیت می نماید.
وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان همچنان بیان کرد: در برنامه های خانه سازی و شهرک سازی که حکومت روی دست دارد، زمینه اسکان حدود 20 هزار خانواده برگشت کننده در ولایت کابل فراهم می گردد.
به گفته ایشان شهرک های مهاجرین خلیل الله خلیلی و شهرک مهاجرین مموزی در ولسوالی های قرباغ و بگرامی کابل که یک تعداد زیاد خانواده های برگشت کننده در آن زندگی می نماید هنوز هم با مشکلات زیربنایی روبرو است و نیاز است که در زمینه های اعمار سرک، مکتب، کلینک، شبکه آب و برق کار بیشتر صورت گیرد.

بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری ثبت نام برگشت کنندگان در کابل و هرات آغاز گردیده که جدیداً شهرک التفات در ولایت کابل با ظرفیت یک هزار و 500 نمره زمین برای برگشت کنندگان با همکاری اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(هبیتات) آماده توزیع می شود.

معاون والی کابل و رئیس سازمان بین المللی مهاجرت(آی او ام) با بیان اینکه ادغام برگشت کنندگان نیاز به همکاری های بیشتر پایدار دارد، همکاری متداوم و همه جانبه شان را در عرصه ادغام برگشت کنندگان با وزارت امور مهاجرین اعلان کردند.

همچنان علی رضا موحدی رئیس تحقیق و معلومات وزارت امور مهاجرین ضمن ارایه پریزنتیشن در رابطه به کمیته های ادغام مجدد معلومات داده گفت که تاکنون این کمیته ها در 28 ولایت کشور فعال و این ولایات در سیستم معلومات مهاجرین وصل گردیده که حدود 600 هزار برگشت کننده را از آغاز فعالیت کمیته در سال 2016 تاکنون به ثبت رسانیده است.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر