وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
78

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای میزبان صحبت و گفتگو کرد.

وزیر امور مهاجرین دراین نشست که دوشنبه 11 قوس سال روان در مقر وزارت صورت گرفت، از همکاری های جاپان با افغانستان بخصوص همکاری آن کشور در عرصه مهاجرت قدردانی نموده از دولت جاپان خواهان همکاري در زمینه حمایت و افزایش معلمین در مکاتب کمپ های مهاجرین در پاکستان و حمایت از بیمه صحی مهاجرین افغان در ایران گردید.

وی افزود که دولت جاپان می تواند دراین زمینه ها از طریق اداره کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مقیم ایران و پاکستان به مهاجرین افغان کمک نماید.

عالمی بلخی برنامه بازگشت متخصصان افغانستان از کشور های میزبان را که با حمایت مالی دولت جاپان صورت می‌گیرد بخاطر استفاده از ظرفیت و توانایی های مهاجرین به منظور توسعه و پیشرفت کشور موثر عنوان کرده خواهان ادامه و گسترش برنامه مذکور گردید.

سفیر جاپان ضمن خرسندی از موثریت برنامه بازگشت متخصصان گفت که مقصد ما از سیاست حمایت از بازگشت متخصصان این است که افغانستان بتواند از نیرو و توانایی مهاجرین اش در پیشرفت و بازسازی کشور شان استفاده نماید.
وی بیان کرد که مطالبات وزارت امور مهاجرین در عرصه حمایت از مکاتب و بیمه صحی مهاجرین نیاز به هماهنگی اداری در حکومت جاپان دارد و این مطالبات را با حکومت مرکزی شریک می سازد.

در همین حال سه تن متخصص بازگشت کننده که در مربوطات وزارت امور مهاجرین ایفای وظیفه می نماید، نیز در جلسه حضور داشتند و از سفارت جاپان خواست که حمایت شان را از برنامه بازگشت متخصصان افزایش دهد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر