وزیر امور مهاجرین: مهاجرین و بیجاشدگان به عنوان یک کتله انسانی، مستحق کمک اند؛ نه مسایل سیاسی

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۳:۲۹
45

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ملاقاتش با کرستوفر نیامندی رئیس دفتر کمیته مهاجرت ناروی(ان آر سی) در کابل بیان نمود که موسسات باید بدون در نظرداشت مسایل سیاسی به مهاجرین و بیجاشدگان کمک رسانی نماید.

این دیدار روز سه شنبه 21 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین صورت گرفت و در رابطه به بهبود همکاری های دو اداره و رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی در ولایت خوست بحث و تبادل نظر شد.

با توجه به اینکه دولت افغانستان بیجاشدگان وزیرستان شمالی را به عنوان بیجاشده تعریف می کنند و موسسات خارجی به عنوان پناهجویان پاکستانی، رئیس اداره (ان آر سی) گفت: به دلیل اینکه تعریف مشخصی از بیجاشدگان وزیرستان شمالی وجود ندارد، روند کمک رسانی به خلل مواجه می شود.

وزیر امور مهاجرین در این مورد بیان نمود که یک برنامه جدید مدیریتی برای رسیدگی به بیجاشدگان وزیرستان شمالی با رهبری وزارت امور مهاجرین و همکاری اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(یو ان اچ سی آر) تحت کار است که با تطبیق آن وضعیت بیجاشدگان وزیرستان شمالی بهبود می باید.

وی از موسسات خارجی و بین المللی می خواهد که بدون در نظر گرفتن مسایل سیاسی دو کشور، به بیجاشدگان وزیرستان شمالی به عنوان یک کتله عظیم از انسانهای آسیب پذیر کمک رسانی نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین با والی هرات روی مدیریت مشترک بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان در آن ولایت صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلي، برگشت کنندگان و بررسی کار کرده‌های نهاد های بین المللی به هرات سفر کرده است، با والی آن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۹
Background image

سنگ تهداب یک مکتب برای اطفال برگشت کننده در ولایت هرات گذاشته شد

سنگ تهداب یک مکتب در ساحه داش خانه جبرئیل هرات که اکثریت باشندگان آنرا برگشت کنندگان تشکیل می دهد، با حضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و مسئولین حکومت محلی آن ولایت گذاشته شد.

سید. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۸
Background image

وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت هرات روز چهارشنبه 24 میزان سال روان، به کمپ بیجاشدگان شهرک سبز که در ولسوالی کرخ آن ولایت موقعیت دارد، حضور یافته و. . .

بازگشت به خبر