وزیر امور مهاجرین با والی هرات روی مدیریت مشترک بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان در آن ولایت صحبت کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۳۱
وزیر امور مهاجرین با والی هرات روی مدیریت مشترک بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان در آن ولایت صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلي، برگشت کنندگان و بررسی کار کرده‌های نهاد های بین المللی به هرات سفر کرده است، با والی آن ولایت دیدار و گفتگو کرد.

دراین دیدار که چهارشنبه 24 میزان سال روان در مقر ولایت هرات صورت گرفت، در رابطه به چگونگی مدیریت بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان و هماهنگی بیشتر دو اداره بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین و عودت ضمن اشاره به وضعیت بیجاشدگان داخلی در سطح کشور بخصوص در ولایت هرات بیان کرد که در نتیجه تلاش های این وزارت و حمایت از سیاست بازگشت بیجاشدگان به محلات اصلی، در سال جاری تعداد بیجاشدگان و مشکلات آنها در ولایت هرات نسبت به سال گذشته کمتر است.

وی افزود که ایجاد کمپ موقت برای بیجاشدگان در هرات و انتقال بیجاشدگان در آن، توزیع کمک به خانواده های نیازمند و بیجاشده بالقوه در ولایات غور و بادغیس و حمایت از بازگشت دوباره 3 هزار و 64 خانواده از هرات به محلات اصلی شان توسط بودجه وزارت سبب شد که مشکلات بیجاشدگی در ولایت هرات نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

عالمی بلخی خاطر نشان کرد: تا زمانيکه ناامنی و جنگ پایان نیابد بیجاشدگی نیز ادامه می یابد اما این موضوع نباید به مسئله ای تبدیل گردد که مردم محل را تحت فشار قرار دهد. حکومت افغانستان تلاش می نماید که در مدیریت بیجاشدگان، به مردم محل نیز توجه صورت گیرد.

همچنان ایشان در رابطه به آغاز روند توزیع زمین یادآور شد که طرزالعمل های توزیع زمین اخیراً در جلسه کابینه تایید شد و به زودی روند توزیع زمین در چهارچوب برنامه شورا در کابل و هرات آغاز می شود.

در همین حال والی هرات ضمن اعلام همکاری با وزارت امور مهاجرین در مدیریت بیجاشده ها و برگشت کنندگان بیان کرد که در سال جاری به تعداد هزار نفر بیجاشده و برگشت کننده که توسط یکی از مؤسسات بین‌المللی به شهرداری هرات معرفی گردیده بود، اشتغال زایی صورت گرفته است.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۵:۶
Background image

وزارت امور مهاجرین یک ورکشاپ را به منظور تامین ارتباطات موثر دایر کرد

این ورکشاپ با همکاری مشترک آمریت جندر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان و مشارویت ارتقای ظرفیت این وزارت به منظور تامین ارتباط موثر کارمندان با ولایات با سایر نهادها، روز چهارشنبه 22. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۶
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان تامین شفافیت بیشتر روئسای ولایات در امور کاری شان شد

در نشست که وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، چهارشنبه 22 عقرب سال روان با روئسا و کارمندان 17 ولایت کشور داشت از آنان خواست که در امور کاری شان به تامین شفافیت بیشتر توجه نماید. این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۰
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان دیدار کرد

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با میرویس صمدی سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجرین افغان در آن کشور صحبت نمود. وی از سفیر افغانستان خواست که به. . .

بازگشت به خبر