وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی به مهاجرین همکاری می نمایند.
معین امور پناهندگان هدف امضای این تفاهمنامه را دادخواهی به مهاجرین و بیجاشدگان داخلی، مشارکت استراتژیک جامعه مدنی در نظارت از کارکرد حکومت، ارایه خدمات موثر به افراد نیازمند و شریک ساختن تجارب عنوان کرده گفت که جامعه مدنی تنها نقد کننده نه، بلکه شریک کاری و ارتباط دهنده مردم به حکومت است.
همچنان سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی که بدین منظور دایر شده بود، حضور یافته از معین امور پناهندگان وزارت بخاطر هماهنگ ساختن تفاهمنامه سپاسگزاری نموده همکاری میان وزارت و جامعه مدنی را یک ضرورت مبرم خواند. ایشان بیان کرد که نظارت جامعه مدنی در عرصه مهاجرت ضروری تر و جدی از سایر بخشهای حکومت است، بخاطر که مهاجرین و بیجاشده ها ضعیف ترین قشر جامعه است و جامعه مدنی باید صدای آنها را انعکاس داده و به حکومت برساند. وی امیدواری نمود که عملکرد مشترک شان مطابق به مفاد تفاهمنامه تحقق پیدا کند.
درهمین حال رئیس گروه کاری مشترک جامعه مدنی بیان کرد که پس از حکومت وحدت ملی یک سری کارهای خوب در وزارت انجام شده اما جامعه مدنی در خلای معلوماتی و به دلیل عدم اشتراک معنی دار، همواره این کارکردها را نقد کرده است.
وی افزود که گروه شان به عنوان بزرگترین گروه کاری جامعه مدنی در قسمت حمایت از حقوق مهاجرین، شلترسازی، مساعدت های حقوقی و تعدیل قوانین و مقررات که به نفع مهاجرین نبوده است، با وزارت همکاری خواهیم کرد.
این تفاهمنامه روز شنبه 5 دلو سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان به امضا رسید و حین امضای آن مسئولین وزارت و نماینده کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز حضور داشتند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۷
Background image

وزیر امورمهاجرین: ایران اخراج اجباری را متوقف کرده؛ مهاجرین داوطلبانه برمی‌گردند


سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت کنندگان در نشست فوق العاده مجلس نمایندگان که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور برخی از وزرا و مسئولان حکومت برگزار شده بود، گفت که. . .

بازگشت به خبر