وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی به مهاجرین همکاری می نمایند.
معین امور پناهندگان هدف امضای این تفاهمنامه را دادخواهی به مهاجرین و بیجاشدگان داخلی، مشارکت استراتژیک جامعه مدنی در نظارت از کارکرد حکومت، ارایه خدمات موثر به افراد نیازمند و شریک ساختن تجارب عنوان کرده گفت که جامعه مدنی تنها نقد کننده نه، بلکه شریک کاری و ارتباط دهنده مردم به حکومت است.
همچنان سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی که بدین منظور دایر شده بود، حضور یافته از معین امور پناهندگان وزارت بخاطر هماهنگ ساختن تفاهمنامه سپاسگزاری نموده همکاری میان وزارت و جامعه مدنی را یک ضرورت مبرم خواند. ایشان بیان کرد که نظارت جامعه مدنی در عرصه مهاجرت ضروری تر و جدی از سایر بخشهای حکومت است، بخاطر که مهاجرین و بیجاشده ها ضعیف ترین قشر جامعه است و جامعه مدنی باید صدای آنها را انعکاس داده و به حکومت برساند. وی امیدواری نمود که عملکرد مشترک شان مطابق به مفاد تفاهمنامه تحقق پیدا کند.
درهمین حال رئیس گروه کاری مشترک جامعه مدنی بیان کرد که پس از حکومت وحدت ملی یک سری کارهای خوب در وزارت انجام شده اما جامعه مدنی در خلای معلوماتی و به دلیل عدم اشتراک معنی دار، همواره این کارکردها را نقد کرده است.
وی افزود که گروه شان به عنوان بزرگترین گروه کاری جامعه مدنی در قسمت حمایت از حقوق مهاجرین، شلترسازی، مساعدت های حقوقی و تعدیل قوانین و مقررات که به نفع مهاجرین نبوده است، با وزارت همکاری خواهیم کرد.
این تفاهمنامه روز شنبه 5 دلو سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان به امضا رسید و حین امضای آن مسئولین وزارت و نماینده کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز حضور داشتند.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر