ورکشاپ چگونگی مبارزه با استرس ناشی از ویروس کرونا در وزارت امور مهاجرین خاتمه یافت

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۷:۵۱
خبر

ورکشاپ دو‌ روزه‌ی چگونگی مبارزه با استرس ناشی از کرونا که از سوی دفتر صحت روانی–اجتماعی بین المللی یا (IPSO ) در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برگزار شده بود، امروز (چهارشنبه، ۱۸ سرطان) پایان یافت.

در این ورکشاپ که شماری از کارمندان این وزارت اشتراک کرده بودند، رویکردهای سازشی برای مبارزه با نگرانی‌های برخاسته از ویروس کرونا ارایه شد و اشتراک کنندگان این سیمینار با ابراز خرسندی از موثریت این ورکشاپ، از وزارت مهاجرین و پیشکش کننده این سیمینار قدردانی کردند.

همچنان سید سجاد درویش، مشاور ارتقای ظرفیت وزارت مهاجرین نیز در جریان صحبت‌هایش در این برنامه روی دست‌گیری همچون ورکشاپ‌ها را در این مقطع حساس زمانی و همه‌گیری ویروس کرونا، مهم و ارزنده خواند.

تعهد و مسولیت پذیری فردی و اجتماعی در امر مبارزه با کرونا، پذیرش کرونا به‌عنوان یک ویروس، رعایت شدید موارد بهداشتی، تقویت سیستم اینمی بدن و چند موارد دیگر از جمله رویکردهایی‌اند که ارایه کننده پرکشاپ آن‌را برای مقابله با ویروس کرونا مهم و کلیدی عنوان کرد.

از سوی هم، ارایه کننده برنامه با تاکید بر تسلط افراد بر وجود و کنترل نگرانی‌های ناشی از کرونا بیان کرد که استرس بیش از حد و ترس از این ویروس سبب تراما یا آسیب مغزی گردیده و نیز مقاومت بدن را در برابر ویروس کرونا تنزیل می‌دهد.

سرانجام این ورکشاپ با توزیع موادبهداشتی خاتمه یافت.

 

+2

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر