ورکشاپ چگونگی مبارزه با استرس ناشی از ویروس کرونا در وزارت امور مهاجرین خاتمه یافت

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۷:۵۱
خبر

ورکشاپ دو‌ روزه‌ی چگونگی مبارزه با استرس ناشی از کرونا که از سوی دفتر صحت روانی–اجتماعی بین المللی یا (IPSO ) در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برگزار شده بود، امروز (چهارشنبه، ۱۸ سرطان) پایان یافت.

در این ورکشاپ که شماری از کارمندان این وزارت اشتراک کرده بودند، رویکردهای سازشی برای مبارزه با نگرانی‌های برخاسته از ویروس کرونا ارایه شد و اشتراک کنندگان این سیمینار با ابراز خرسندی از موثریت این ورکشاپ، از وزارت مهاجرین و پیشکش کننده این سیمینار قدردانی کردند.

همچنان سید سجاد درویش، مشاور ارتقای ظرفیت وزارت مهاجرین نیز در جریان صحبت‌هایش در این برنامه روی دست‌گیری همچون ورکشاپ‌ها را در این مقطع حساس زمانی و همه‌گیری ویروس کرونا، مهم و ارزنده خواند.

تعهد و مسولیت پذیری فردی و اجتماعی در امر مبارزه با کرونا، پذیرش کرونا به‌عنوان یک ویروس، رعایت شدید موارد بهداشتی، تقویت سیستم اینمی بدن و چند موارد دیگر از جمله رویکردهایی‌اند که ارایه کننده پرکشاپ آن‌را برای مقابله با ویروس کرونا مهم و کلیدی عنوان کرد.

از سوی هم، ارایه کننده برنامه با تاکید بر تسلط افراد بر وجود و کنترل نگرانی‌های ناشی از کرونا بیان کرد که استرس بیش از حد و ترس از این ویروس سبب تراما یا آسیب مغزی گردیده و نیز مقاومت بدن را در برابر ویروس کرونا تنزیل می‌دهد.

سرانجام این ورکشاپ با توزیع موادبهداشتی خاتمه یافت.

 

+2

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

وزارت امور مهاجرین تفاهمنامه ای را به ارزش نزدیک به سه میلیون دالر جهت رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا کرد

تفاهمنامه تطبیق و عملی سازی دو برنامه رسیدگی به خانواده های بیجاشده و برگشت کننده میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) به امضا رسید

شیرعلم امله وال معین. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و. . .

بازگشت به خبر