معین مالی و اداری به دقت بیشتر نهادهای بین المللی در ارایه آمار مهاجران و بیجاشده ها تاکید کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۹:۴۳
Facebook

ولی‌الله جلال، معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با مسئولان اداره سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) در افغانستان، به هماهنگی و بیشتر آن نهاد در ارایه ارقام دقیق مهاجران و بیجاشده ها با وزارت و نهادهای همکار تاکید کرد.

در این نشست که شیرعلم امله وال معین پالیسی و تطبیق برنامه های وزارت نیز حضور داشت، آقای جلال به ساختن پروگرام‌های مشوره‌دهی و فراهم‌سازی زمینه کار برای مهاجران و بیجاشدگان تاکید ورزیده بیان کرد که : بیکاری یکی از عوامل اساسی مهاجرت شهروندان به بیرون از کشور است، بنابراین نیاز است تا نهادهای ملی و بین المللی دراین زمینه با یک هماهنگی کامل اقدامات عملی و موثر داشته باشند.

این مسئولان سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان، ضمن بیان چالش‌ها افزودند که تلاش می نمایند ارقام‌ با هماهنگی ریاست‌های مهاجرین ولایات ارایه‌ گردد، اما نبود یک سیستم مجهز(سیستم بایومتریک) عامل بروز مشکلات در ارایه آمار می گردد. به گفته آنان دفتر(IOM) برنامه‌های همچون مشوره‌دهی، مساعدت بشری و دسترسی به‌کار را برای بیجاشده ها و برگشت کنندگان در کشور روی‌ دست دارد و تلاش می نماید این برنامه ها به صورت گسترده تر ادامه یابد.

در اخیر معین مالی و اداری، ضمن قدردانی از همکاری‌های این سازمان گفت که؛ وزارت با همکاری اداره احصائیه و برخی ادارات ملی و بین المللی دیگر روی ایجاد یک مرکز معلومات جامع کار می نماید که می تواند مشکلات دسترسی به آمار دقیق را برطرف سازد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۲:۵۵
Background image

وزارت امور مهاجرین به منظور رسیدگی بهتر به بیجاشده های داخلی تفاهمنامه های همکاری را به ارزش بیش از 150 میلیون افغانی با ادارات تطبیق کننده امضا کرد

تفاهمنامه همکاری هفت پروژه که به منظور رسیدگی به بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان در کشور طرح شده و ارزش مجموعی آن 153 میلیون و 261 هزار و 502 افغانی می شود، میان وزارت امور مهاجرین و. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۲:۴۰
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با اتحادیه اروپا؛ در این جلسه روی پالیسی جامع مهاجرت بحث شد

در نشستی با نمایندگان اتحادیه اروپا که به روز چهار شنبه، 15 ثور سال روان خورشیدی به‌گونه مجازی صورت گرفت، وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اشاره. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۱:۵۹
Background image

اعضای نهاد جوانان پشه یی با معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار کردند

شماری از اعضای نهاد جوانان پشیه یی روز پنجشنبه شانزدهم ثور سال روان خورشیدی در دیدار با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، مسند وی را. . .

بازگشت به خبر