معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۹:۲۹
____________

وفی الله کاکر روز چهارشنبه 5 قوس سال روان در یک تماس تصویری(ویدئو کنفرانس) با میرویس صمدی سفیر کشور در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت و گفتگو کرد.

آقای کاکر دراین گفتگو از سفارت افغانستان در یونان و نمایندگی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در آن کشور خواست که در عرصه رسیدگی به وضعیت مهاجران بخصوص کسانیکه در کمپ ها زندگی می کنند، بیشتر تلاش نمایند.

سفیر افغانستان در یونان از ایجاد یک ارتباط خوب با ادارات مهاجرت یونان و مهاجران افغان سخن گفته در رابطه به بهبود وضعیت مهاجران بیان کرد که در نتیجه خواست های مکرر سفارت افغانستان، مقامات یونان وعده سپرده که تعداد پولیس را در کمپ جدید می افزاید و خانواده ها و زنان از مردان مجرد جدا ساخته شود.

به گفته وی قرار است در یونان 5 کمپ دیگر ساخته شود که از مشکلات مهاجرین می کاهد. اکنون نسبت به گذشته مشکلات مهاجران در یونان کاهش یافته از 4 هزار کودک که حدود نصف آن افغان ها است یک هزار و 600 تن آن در کشور های چون آلمان و انگلیستان پذیرفته شده و امیدواری وجود دارد که یک 600 کودک دیگر هم پذیرفته شود.

 این در حالی است که دو هفته پیش معینیت امور پناهندگان با اتحادیه اروپا در مورد تعدیل و تمدید اعلامیه مشترک افغانستان و اتحادیه اروپا در عرصه مدیریت مهاجرت صحبت کرده و این سند از آغاز سال جدید میلادی عملی خواهد شد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رییس سازمان بین المللی کنسرن دیدار کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با خانم مارتا مدهانی، سرپرست موسسه بین المللی کنسرن در افغانستان از کارکردهای این سازمان در عرصه خدمت. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۴
Background image

جلالتمآب محمد اشرف غنی ریس جمهور کشور با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه با بیجاشدگان و پناهندگان افغان به تفصیل صحبت کرد.

کلیات طرح های اصلاحی مرتبط به مدیریت بیجاشدگان داخلی و مهاجران افغان از سوی وزیر امور مهاجرین ارایه شد و مقام ریاست جمهوری با تاکید به خدمت گزاری موثر، استفاده از ابزار مدرن و‌دیجیتال. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای. . .

بازگشت به خبر