رییس اجراییه:ایجاد کود بودجه‌ای مستقل در عرصه مهاجرت یک ضرورت جدی است

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۲۰
رییس اجراییه:ایجاد کود بودجه‌ای مستقل در عرصه مهاجرت یک ضرورت جدی است

جلسۀ کمیته اجرایی بیجاشدگان و عودت‌کننده‌گان، امروز سه‌شنبه (۲۲ دلو، ۱۳۹۸) تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجراییه ج.ا.ا در قصر سپیدار تدویر یافت. نخست، وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان از جلسه ایجاد کود بودجه‌ای مستقل برای عودت کننده‌گان و بی‌جاشدگان با وزرات خانه‌های سکتوری گزارش ارایه کرده و افزود که دو وزارت در حال حاضر کود بودجه‌ای مستقل برای بی‌جاشده‌گان دارند. در ادامه، در مورد کمک‌های اضطراری برای حوادث زمستانی گزارش ارایه شد. براساس گزارش، بودجۀ رسیده‌گی به حوادث اضطراری، تصویب و نهایی شده است.

رییس اجراییه ایجاد کود بودجه‌ای مستقل را در عرصه مهاجرت، یک ضرورت جدی عنوان کرده و بر عملی‌شدن آن تأکید ورزید. در ادامه، دفتر هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان یا یونما در رابطه با بررسی و ارایه پلان کمک‌های بشری در سال ۲۰۲۰ گزارش داد. همچنان، کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهده‌گان، در رابطه با کمک مالی دولت عربستان سعودی برای انکشاف وضعیت عودت کننده‌گان و پیش‌رفت کارها در این بخش گزارش ارایه کرد.

در ادامه، در مورد پلان عملیاتی برای استفاده از تعهدات مجمع جهانی پناهنده‌گان برای افغانستان گزارش ارایه شد. دکتور عبدالله عبدالله ضمن تأکید بر دست‌رسی عودت‌کننده‌گان به صحت و معارف گفت که رسیده‌گی به موقع به بیجاشده‌گان و عودت‌کننده‌گان در صدر برنامه‌های کمیتۀ اضطرار و نهادهای مسوول قرار داشته باشد.

(برگرفته شده از منابع خبری ریاست محترم اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان)

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر