رییس اجراییه:ایجاد کود بودجه‌ای مستقل در عرصه مهاجرت یک ضرورت جدی است

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۲۰
رییس اجراییه:ایجاد کود بودجه‌ای مستقل در عرصه مهاجرت یک ضرورت جدی است

جلسۀ کمیته اجرایی بیجاشدگان و عودت‌کننده‌گان، امروز سه‌شنبه (۲۲ دلو، ۱۳۹۸) تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رئیس اجراییه ج.ا.ا در قصر سپیدار تدویر یافت. نخست، وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان از جلسه ایجاد کود بودجه‌ای مستقل برای عودت کننده‌گان و بی‌جاشدگان با وزرات خانه‌های سکتوری گزارش ارایه کرده و افزود که دو وزارت در حال حاضر کود بودجه‌ای مستقل برای بی‌جاشده‌گان دارند. در ادامه، در مورد کمک‌های اضطراری برای حوادث زمستانی گزارش ارایه شد. براساس گزارش، بودجۀ رسیده‌گی به حوادث اضطراری، تصویب و نهایی شده است.

رییس اجراییه ایجاد کود بودجه‌ای مستقل را در عرصه مهاجرت، یک ضرورت جدی عنوان کرده و بر عملی‌شدن آن تأکید ورزید. در ادامه، دفتر هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان یا یونما در رابطه با بررسی و ارایه پلان کمک‌های بشری در سال ۲۰۲۰ گزارش داد. همچنان، کمیساری عالی سازمان ملل در امور پناهده‌گان، در رابطه با کمک مالی دولت عربستان سعودی برای انکشاف وضعیت عودت کننده‌گان و پیش‌رفت کارها در این بخش گزارش ارایه کرد.

در ادامه، در مورد پلان عملیاتی برای استفاده از تعهدات مجمع جهانی پناهنده‌گان برای افغانستان گزارش ارایه شد. دکتور عبدالله عبدالله ضمن تأکید بر دست‌رسی عودت‌کننده‌گان به صحت و معارف گفت که رسیده‌گی به موقع به بیجاشده‌گان و عودت‌کننده‌گان در صدر برنامه‌های کمیتۀ اضطرار و نهادهای مسوول قرار داشته باشد.

(برگرفته شده از منابع خبری ریاست محترم اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان)

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۷
Background image

وزیر امورمهاجرین: ایران اخراج اجباری را متوقف کرده؛ مهاجرین داوطلبانه برمی‌گردند


سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت کنندگان در نشست فوق العاده مجلس نمایندگان که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور برخی از وزرا و مسئولان حکومت برگزار شده بود، گفت که. . .

بازگشت به خبر