جلسه یی از بهر هماهنگی کمک های زمستانی به نیازمندان در وزارت امور مهاجرین دایر شد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۲ - ۱۹:۲۴
___________

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز سه شنبه 2 قوس سال 1400 جلسه ی را موسسات بین المللی دایر کرد که در آن پیرامون هماهنگی در کمک رسانی ها به خصوص هماهنگی در توزیع کمک های زمستانی، چگونگی سروی و تشخیص خانواده های نیازمند، دریافت راه حل دایمی برای بیجاشدگان داخلی و هماهنگی میان ادارات مسئول بحث و تبادل نظر شد. مولوی شمال خان عثمانی، رئیس دریافت راه حل دایمی برای بیجاشدگان، مولوی سردار محمد شیرزاد، رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی، مفتی عبدالمطلب حقانی، رئیس اطلاعات و ارتباط عامه و برخی مسئولان وزارت، نماینده اداره هماهنگی کمک های بشری سازمان ملل متحد در افغانستان(UNOCHA)، نماینده اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(UNCHR)، نماینده اداره حمایت از اطفال سازمان ملل متحد(UNCEF) و نماینده سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) در مقر وزارت در این نشست حضور داشتند. نمایندگان موسسات یادشده تاکید کردند که میکانیزمی از بهر حل مشکلات کاری موسسات و تقویت همکاری شان با امارت اسلامی افغانستان ایجاد شود و فعالیت موسسات نیز بر اساس آن میکانیزم تنظیم گردد. مولوی سردار محمد شیرزاد رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی ضمن حمایت از ایجاد یک میکانیزم هماهنگی، بیان کرد که موسسات بین المللی در قسمت ارایه خدمات بشری به نیازمندان همکار دولت افغانستان است و بدین سبب امارت اسلامی افغانستان مسئولیت خویش می داند تا زمینه فعالیت و خدمت رسانی موسسات را فراهم سازد. در همین حال مولوی شمال خان عثمانی رئیس دریافت راه حل دایمی برای بیجاشدگان از موسسات بین المللی خواست که قبل از آغاز سال جدید میلادی پلان ها و برنامه های کاری شان را با وزارت شریک سازند تا رسیدگی به بیجاشدگان داخلی بهتر تنظیم گردد

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۲۱:۱۵
Background image

سفیر ترکیه درکابل: ازجامعه جهانی تقاضا می نمایم که با مردم افغانستان، مساعدت بشری نمایند

 
مطلب فوق را جیهادارکنیایی سفیرترکیه در برنامه توزیع مساعدت،امروز۱۶ قوس،درولسوالی بگرامی بیان کرد.
مساعدت مذکور ازطرف موسسه آفاد ترکیه در هماهنگی با ریاست امور مهاجرین کابل، برای بیش. . .
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۰:۲۰
Background image

به 300 خانواده در کابل مدد رسانی شد

ریاست امورمهاجرین وعودت کننده گان ولایت کابل به روز دوشنبه پانزدهم قوس سال روان از توزیع مساعدت بسته های زمستانی برای 300خانواده بیجاشده ناشی از جنگ وناامنی ها خبرداد.

خانواده های. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۵ - ۲۲:۴۷
Background image

برای یک هزار خانواده بیجاشده مساعدت شد

موسسه افاد ترکیه، برای هزار خانواده بیجاشده نیازمند درولسوالی موسهی ولایت کابل،به تاریخ ۱۴قوس سالروان، مساعدت خوراکی نمود.

قاری عبدالمتین رحیم زی، رییس امور مهاجرین ولایت کابل،. . .

بازگشت به خبر