تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴ - ۱۱:۴۵
تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و معینیت سواد حیاتی وزارت معارف، جهت محو بی سوادی برنامه آموزشی سواد حیاتی را در مقر وزارت امور مهاجرین فراهم ساخته تا کارکنان خدماتی کم سواد و بی سواد از آن مستفید گردیده و قادر به خواندن و نوشتن شوند.

این برنامه بصورت دوامدار در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در نظر گرفته شده که در این سال ۲۲ تن از کارکنان خدماتی در آن اشتراک کرده بودند. ریاست منابع بشری وزارت به منظور فراغت چند تن از اینها و تشویق و ترغیب سایر کارکنان کم سواد و بی سواد جهت اشتراک در برنامه های آینده، محفلی را دایر کرده بود که حدودا ۶۰ تن از کارکنان بخش های مختلف در این برنامه اشتراک نموده بود. رئیس منابع بشری در صحبت های خود ضمن تاکید بر اهمیت چنین برنامه ها و سایر برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت خاطر نشان کرد که بعد از بررسی و ارزیابی که صورت گرفته، تعداد زیادی از این اشتراک کنندگان قادر به خواندن و نوشتن می باشند. وی هم چنین افزود: هرچند اکثریت اشتراک کنندگان این برنامه افراد کهن سال بودند که با وجود ظرفیت پایین یادگیری در آنها، با آن هم خوشبختانه تعداد 8 تن آنان معیار فراغت از برنامه سواد حیاتی را کسب نموده و فارغ گردیدند. در آخیر، تصدیق نامه سواد حیاتی برای هر یک از فارغین اهدا گردید.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر