تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴ - ۱۱:۴۵
تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و معینیت سواد حیاتی وزارت معارف، جهت محو بی سوادی برنامه آموزشی سواد حیاتی را در مقر وزارت امور مهاجرین فراهم ساخته تا کارکنان خدماتی کم سواد و بی سواد از آن مستفید گردیده و قادر به خواندن و نوشتن شوند.

این برنامه بصورت دوامدار در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در نظر گرفته شده که در این سال ۲۲ تن از کارکنان خدماتی در آن اشتراک کرده بودند. ریاست منابع بشری وزارت به منظور فراغت چند تن از اینها و تشویق و ترغیب سایر کارکنان کم سواد و بی سواد جهت اشتراک در برنامه های آینده، محفلی را دایر کرده بود که حدودا ۶۰ تن از کارکنان بخش های مختلف در این برنامه اشتراک نموده بود. رئیس منابع بشری در صحبت های خود ضمن تاکید بر اهمیت چنین برنامه ها و سایر برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت خاطر نشان کرد که بعد از بررسی و ارزیابی که صورت گرفته، تعداد زیادی از این اشتراک کنندگان قادر به خواندن و نوشتن می باشند. وی هم چنین افزود: هرچند اکثریت اشتراک کنندگان این برنامه افراد کهن سال بودند که با وجود ظرفیت پایین یادگیری در آنها، با آن هم خوشبختانه تعداد 8 تن آنان معیار فراغت از برنامه سواد حیاتی را کسب نموده و فارغ گردیدند. در آخیر، تصدیق نامه سواد حیاتی برای هر یک از فارغین اهدا گردید.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۲:۵۴
Background image

معین امور پناهندگان با مسوولین بلند رتبه اتحادیه اروپا و دولت سویدن به‌گونه مجازی گفتگو کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در مورد آنچه که نقض حقوق مهاجرتی و پناهندگی برخی از مهاجران و پناهجویان افغان از سوی سویدن گفته می شود؛ با یوهانس. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۷:۳۰
Background image

وزیر امور مهاجرین با معاون فرستاده سرمنشی سازمان ملل متحد در کابل بیجاشده ها باید از حالت کمک خواری بیرون شود

نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقاتش با رامیز آلاکباروف معاون فرستاده سرمنشی سازمان ملل متحد در کابل که آقای ایان ریدلی رئیس هماهنگ کننده کمک های بشری آن اداره(U. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۴۰
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل افتتاح شد

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری باحضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، والی کابل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و شماری از اعضا و نماینده. . .

بازگشت به خبر