تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴ - ۱۱:۴۵
تعدادی از کارکنان خدماتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از برنامه سواد حیاتی فارغ گردیدند.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و معینیت سواد حیاتی وزارت معارف، جهت محو بی سوادی برنامه آموزشی سواد حیاتی را در مقر وزارت امور مهاجرین فراهم ساخته تا کارکنان خدماتی کم سواد و بی سواد از آن مستفید گردیده و قادر به خواندن و نوشتن شوند.

این برنامه بصورت دوامدار در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در نظر گرفته شده که در این سال ۲۲ تن از کارکنان خدماتی در آن اشتراک کرده بودند. ریاست منابع بشری وزارت به منظور فراغت چند تن از اینها و تشویق و ترغیب سایر کارکنان کم سواد و بی سواد جهت اشتراک در برنامه های آینده، محفلی را دایر کرده بود که حدودا ۶۰ تن از کارکنان بخش های مختلف در این برنامه اشتراک نموده بود. رئیس منابع بشری در صحبت های خود ضمن تاکید بر اهمیت چنین برنامه ها و سایر برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت خاطر نشان کرد که بعد از بررسی و ارزیابی که صورت گرفته، تعداد زیادی از این اشتراک کنندگان قادر به خواندن و نوشتن می باشند. وی هم چنین افزود: هرچند اکثریت اشتراک کنندگان این برنامه افراد کهن سال بودند که با وجود ظرفیت پایین یادگیری در آنها، با آن هم خوشبختانه تعداد 8 تن آنان معیار فراغت از برنامه سواد حیاتی را کسب نموده و فارغ گردیدند. در آخیر، تصدیق نامه سواد حیاتی برای هر یک از فارغین اهدا گردید.

تازه خبرونه

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۷:۵۸
Background image

د کډوالو او راستنیدونکو سرپرست وزیر په افغانستان کې د ملګرو ملتونو د بشري چارو د همغږۍ دفتر (OCHA) له رییس سره وکتل

د کډوالو چارو سرپرست وزیرالحاج خلیل الرحمن حقاني نن چهارشنبه د وږی په۳۱ مه په خپل دفتر کې د اوچا موسسې له مشر او ورسره ملګري پلاوي سره وکتل.

ښاغلي حقاني د کډوالو په چارو کې د اوچا. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۱۸:۲۱
Background image

د کډوالو او راستنېدونکو چارو وزارت نوی مرستیال معرفی شو

 
نن ۳ شنبه د وږي د میاشتی ۳۰مه نېټه ښاغلی الحاج ارسلاخان خروټی د کډوالو او راستنېدونکو چارو وزیر الحاج خلیل الرحمن حقانی لخوا د مالي او اداري مرستیال په ټوګه معرفی شو.
د کډوالو. . .
دوشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۹ - ۱۳:۳
Background image

د کابل ولایت د کډوالو او راستنېدونکو چارو ریاست نوی رئیس د نوموړي ریاست کارکوونکو ته ور وپېژندل شو

 
ښاغلی قاري عبدالمتین رحیمزی د کابل نوی رئیس، د علمي او جهادي شخصیت ښاغلي قاري محمود شاه لخوا نن دوشنبه د وږي په20 مه نېټه د کابل ولایت د کډوالو او راستنېدونکو چارو ریاست د نوی رئیس. . .

بېرته خبرونه ته