با نهایی شدن مذاکرات و محقق شدن صلح، یک و نیم و تا دو میلیون مهاجر به کشور بر می گردند

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۵:۴۹
با نهایی شدن مذاکرات و محقق شدن صلح، یک و نیم و تا دو میلیون مهاجر به کشور بر می گردند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در ملاقاتش با رابرت نیوسم رئیس جدید التقرر بخش مهاجرت سفارت امریکا(BPRM) در کابل، بیان داشت که پیشبینی ها در این وزارت بیانگر آنست که با تحقق صلح در افغانستان، یک و نیم تا دو میلیون مهاجر افغان از کشورهای میزبان به وطن بر خواهند گشت.

وی افزود که با تحقق صلح و برگشت تعداد کثیری از مهاجرین، ایجاب می نماید تا حکومت افغانستان آمادگی لازم را برای پذیرایی برگشت کنندگان داشته باشد، بنابراین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برنامه های را برای پذیرایی مهاجرین در کمیته اجرایی عودت کنندگان و بیجاشدگان که جلسات آن تحت ریاست رئیس اجراییه کشور برگزار می گردد، طرح نموده است.

وزیر امور مهاجرین ضمن قدردانی از کمک های اخیر ایالت متحده امریکا به بیجاشده ها و خانواده های نیازمند متضرر، به وضعیت مهاجرین افغان در دو کشور همسایه اشاره نموده گفت که طی دو سال اخیر تعداد برگشت کنندگان از ایران افزایش و از پاکستان کاهش یافته است. در سال جاری تاکنون حدود 200 هزار نفر از ایران و حدود 15 هزار از پاکستان به کشور برگشته اند.

آقای رابرت نیوسم به ادغام برگشت کنندگان و دریافت راه حل دایمی آنان تاکید نموده گفت که جهت اجرایی شدن این موارد نیاز است تا یک مدیریت مشترک با دخیل شدن ادارات ملی و بین المللی به میان آید.

این دیدار روز پنجشنبه 14 سنبله سال روان در مقر ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صورت گرفت.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر