یک هزار و 300 خانواده بیجاشده و نیازمند در ولایت هرات تحت پوشش کمک های زمستانی دولت قرار می‌گیرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۹:۳۱
___________

به ادامه روند توزیع کمک های بشر دوستانه زمستانی که از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سراسر کشور صورت می گیرد، خانواده نیازمند در ولایت هرات تحت پوشش این کمک ها قرار گرفت.

مهرخدا صبار رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و اعضای کمیته حالت اضطرار ولایت هرات که نمایندگان مقام ولایت، شورای ولایتی، مبارزه با حوادث طبیعی و رسانه ها هستند در جریان آغاز توزیع کمک های یاد شده حضور داشتند. توزیع کمک های زمستانی در یک هفته به یک هزار و 300 خانواده تکمیل می‌گردد.

رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشده های داخلی وزارت در این مورد بیان کرد که تلاش وزارت برای رساندن کمک ها به مستحق ترین خانواده است، بنابراین تیم های عملیاتی تلاش نمایند برای توزیع همه کمک های بشر دوستانه این مورد را در نظر داشته باشند.

بر اساس استراتژی کمک های زمستانی و مکانیزم مصرفی به هر خانواده مبلغ 15 هزار افغانی از طریق چک بانکی توزیع می گردد.

گفتنی است که در زمستان جاری 17 هزار و 350 خانواده از طریق بودجه وزارت امور مهاجرین و بیشتر از 55 هزار خانواده دیگر از طریق موسسات بین‌المللی تحت پوشش کمک های زمستانی قرار می گیرد که مجموع آن به 74 هزار خانواده می رسد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۲ - ۱۳:۲۴
Background image

چانه‌زنی‌ها روی تطبیق پلان عودت افغان ها از پاکستان؛ جلسه‌ی از بهر گفتگوها روی برنامه APAPPS در وزارت امور مهاجرین برگزار شد

نشستی به روز چهارشنبه، اول ثور 1400 خورشیدی با اشتراک وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان، وین بیورن کرولاین، رییس کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR)در افغانستان و ستیوارت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۳۱ - ۲۰:۵۴
Background image

شیرعلم امله وال با تاجران ملی کشور دیدار نمود

معین پالیسی و تطبیق برنامه های وزارت با دو تن از تاجران ملی کشور در دفتر کاری شان دیدار و روی موضوعات مهم مرتبط به وضعیت مهاجران صحبت کرد.

این بازدید کنندگان ضمن تبریکی مسند آقای. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱/۳۱ - ۱۹:۵۴
Background image

معین امور پناهندگان: " استراتیژی عودت کنندگان باید واقع بینانه باشد"

نشستی روز یک‌شنبه، 29 حمل 1400 با اشتراک نمایندگان شورای امنیت ملی، وزارت امور خارجه، اداره ملی احصاییه و معلومات در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از بهر بررسی تبادل نظر روی. . .

بازگشت به خبر