یک باب مکتب در پروان برای برگشت کنندگان به بهره برداری سپرده شد

anwari_morr
جمعه ۱۳۹۹/۸/۳۰ - ۱۰:۳۸
_______________

 چهارشنبه 28 عقرب 1399 مکتب ابتداییه قریه ده مسکن ولسوالی بگرام ولایت پروان با حضور نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، فلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و فضل الدین عیار والی ولایت پروان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

این مکتب با حمایت مالی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با هماهنگی و نظارت وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان عمار گردیده است.

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در افتتاح این مکتب ضمن سپاسگذاری از همکاری های جامعه جهانی بخصوص کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ، در زمینه تطبیق برنامه های انکشافی برای بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان در کشور ساخت این مکتب را راهی برای توسعه کشور از طریق علم دانش دانست.

آقای اخلاقی عامل مهاجرت بیش از شش و نیم میلیون افغان را در بیرون از کشور و علت بیجاشدگی شهروندان را در داخل کشور گروه های تروریستی فعال در کشور دانست. همچنان والی ولایت پروان نیز ضمن تاکید اش به تحقق صلح در کشور از جامعه جهانی خواست که در حفظ دستاوردهای 18 ساله کشور با دولت همکاری بیشتر داشته باشد.

در همین حال کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان که به افغانستان سفر نموده از ادامه همکاری هایش بخصوص در بخش برنامه های توسعه یی اعلام کرد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۹:۲۹
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

وفی الله کاکر روز چهارشنبه 5 قوس سال روان در یک تماس تصویری(ویدئو کنفرانس) با میرویس صمدی سفیر کشور در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت و گفتگو کرد.

آقای کاکر دراین گفتگو از سفارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۲۱:۴
Background image

معین امور پناهندگان به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید کرد

در ملاقاتی که وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با خانم عظیمه رویا مسئول برنامه شورا و سرپرست دفتر هبیتات در کابل داشت، به ادغام پایدار برگشت کنندگان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۱۰
Background image

نبود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب می‌شود تا برخی از بازگشت کننده‌گان به مهاجرت دوباره دست بزنند.

 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در ملاقاتی که با ذوهتو چال رئیس اداره آژانس انسجام و همکاری جمهوری ترکیه(تیکا TIKA) داشت بیان کرد که عدم وجود. . .

بازگشت به خبر