گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
_____________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و تبادل نظر کردند.

آقای کاکر ضمن یادآوری از همکاری‌های چندین ساله افغانستان و هند و نیز روابط نیک دو کشور، از میزبانی هند از مهاجران افغان ابراز قدردانی کرد.

در همین حال معین امور پناهندگان از سفیر هند خواست تا در زمینه کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند با افغانستان همکاری کند. اخیرا جریمه اقامت در هند از 2 هزار کلدار هندی به 50 هزار افزایش یافته است.

آقای تندن وعده سپرد که این موضوع را با دولت هند در جریان گذاشته و از همکاری در زمینه کاهش جریمه اقامتی اطمینان داد.

همچنان معین امور پناهندگان پس از بررسی برخی از پرونده‌ها مبنی بر عدم دسترسی مهاجران به کمک‌های قانونی، از سفیر هند خواست تا در مورد فراهم سازی امکانات و کمک‌های قانونی به مهاجران افغان، با کشورش صحبت کند.

با این حال، آقای تندن وعده سپرد که این موضوع را با دولت هند در میان گذاشته و در این زمنیه رسیدگی خواهد کرد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر