وزیر امور مهاجرین پلانگزاری دقیق سبب شده تا امورات وزارت به‌گونه درست مدیریت شود

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۳ - ۹:۱۱
12

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان روز (چهارشنبه، 12 سنبله) در کارگاه/ ورکشاپ آموزشی پلانگزاری از مدیریت درست و رسیدگی بهتر به وضعیت بیجاشدگان، عودت کنندگان و تمامی امورات این وزارت طی بیشتر از پنج سال گذشته خبر داده و بیان کرد که داشتن پلان استراتیژیک و پلان عمل جامع سبب شده تا کارها بصورت درست پیش برود.

وی با ابراز قدردانی از راه اندازی کارگاه آموزشی یادشده بر اهمیت پلانگزاری تاکیده کرده گفت: " پلان‌گزاری سبب کاهش فساد و شفافیت کارنامه می‌شود. در دین مقدس اسلام نیز به برنامه ریزی(پلان گزاری) اشاره و تاکید شده..."

وزیر امور مهاجرین در ادامه صحبت هایش در این برنامه علاوه کرد که در نتیجه برنامه ریزی(پلان گزاری) دقیق طی بیشتر از پنج سال گذشته بیش از دو میلیارد دالر آمریکایی کمک های جامعه جهانی جهت مدیریت و رسیدگی به بیجاشدگان و عودت کنندگان جذب شده است. وی افزود؛ با روی دست داشتن پلان مشخص و جامع، وزارت توانسته هشت میلیون افغان در حال حرکت ( بیجاشده و عودت کننده) را طی این سالها مدیریت کند.

افزون بر این، آقای بلخی به چند مورد دیگر از دستاوردهای وزارت نیز اشاره کرد که به باور وی در نتیجه پلانگزاری دقیق سبب گردیده است: " راه یابی 4 صد و 70 هزار مهاجر افغان به مکتب های ایران؛ از این میان 130 هزار آنان فاقد مدرک، توزیع کارت شناسایی افغانستان به مهاجران بدون مدرک افغان مقیم پاکستان پس از توقف 25 ساله و افزایش ظرفیت کادری وزارت."

این ورکشاپ از سوی ریاست پالیسی و پلان وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان به هدف آموزش پلانگزاری برای کارمندان مرکزی و ولایات زون مرکز کشور در کابل برگزار شده بود. در این برنامه نمایندگان امورمهاجرین دست‌کم 9 ولایت اشتراک کرده بودند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۹:۵۰
Background image

نزدیک به 30 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مددرسانی شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته ( اول الی 30 میزان ) دست کم 27 هزار و 422 خانواده  در26 ولایت کشور تحت پوش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و برخی از ادارات همکار ملی و بین المللی قرار گرفته‌اند. . .

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۸
Background image

هزاران خانواده طی یک هفته روان در کشور مساعدت شده‌اند

دست کم 4 هزار و 166  خانواده در یازده ولایت کشور طی یک هفته گذشته ( 26 میزان الی اول عقرب) تحت پوشش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان و برخی از ادارات همکار و زرات قرار. . .

جمعه ۱۳۹۹/۸/۲ - ۸:۳۹
Background image

سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با مسوول اسکان‌بشری سازمان ملل در کابل، دیدار کرد.

نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با فرناندو دکروز رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) دیدار نمود.

این نشست در رابطه به. . .

بازگشت به خبر