هماهنگی‌های بیشتر میان وزرات و موسسات کمک کننده، سبب موثریت بیشتر کمک‌ها به بی‌جاشده‌گان و برگشت کننده‌گان می شود؛

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۹:۱۲
نور الرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان
نور الرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در یک گفتگوی تصویری با خانم دیان وتین رئیس بخش مهاجرت سفارت امریکا در کابل(BPRM)، تاکید کرد که هماهنگی بیشتر وزارت با تمویل‌کننده‌گان، یکی از عوامل مهم موثریت بیشتر کمک‌ها است.
در این گفتگو سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان بیان کرد: " هماهنگی بیشتر ما با حمایت کننده‌گان بین‌المللی، بخصوص بخش مهاجرت سفارت آمریکا(BPRM) که بخش اعظم از برنامه‌های رسیده‌گی به مهاجران، عودت کننده‌گان و بی‌جاشده‌ها را تمویل و حمایت می‌کند، سبب می‌شود تا ما در بخش کاهش مصارف اداری(ادمین کاست)، نظارت از برنامه‌ها و شفافیت، بیشتر و خوب‌تر عمل بکنیم."
افزون بر این؛ سرپرست وزارت خواهان حمایت این اداره آمریکا در افغانستان از سیستم معلومات مهاجرت گردیده تاکید کرد که لازم است برای غنامندی و تامین شفافیت بیشتر، معلومات مربوط به بی‌جاشده‌های داخلی نیز در آن ثبت گردد.
در این گفتگو قرار بر آن شد تا یک کمیته مشترک تخنیکی روی هماهنگی بیشتر میان دو اداره بحث نماید.
در همین حال آقای اخلاقی ضمن آروزی تحقق صلح گفت در صورت تحقق صلح در پنج‌سال آینده حدود پنج‌میلیون افغان بخصوص از کشورهای همسایه به افغانستان بازگشت خواهند کرد که به گفته ایشان، وزارت روی ادغام و استقرارشان برنامه مشخص دارد. او گفت همچنان این وزارت روی سناریوی وضع مهاجرتی افغان‌ها در صورت عدم تحقق صلح نیز کار می‌کند و اشاره کرد که اتفاق هلمند نشان داد که در چنین صورتی افغانستان شاهد تعداد بیشتری مهاجر و‌بیجاشده خواهد بود.
مسوول بخش مهاجرت سفارت امریکا در کنار ابراز خرسندی از آماده‌گی‌های وزارت ابراز داشت که موضوع را با حکومت و سفارت آمریکا در کابل در میان می‌گذارد و روی جزئیات، ضرورت هماهنگی های بیشتر در سطح تخنیکی است.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

تاکید بر توسعه محور بودن برنامه‌ها؛ وزیر امور مهاجرین می گوید فعالیت‌ها برای ادغام باید هرچی پایدارتر باشد

پنجشنبه 13 قوس 1399

در نشستی با رییس سازمان بین المللی مبارزه با گرسنگی (WHH)، نور الرحمن اخلاقی_وزیر امور مهاجری ن و عودت کنندگان بیان کرد که تمام پروژه‌های که در زمینه ادغام. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۰:۵۵
Background image

وفی الله کاکر_معین امور پناهندگان در نشست (بوداپست) که در سطح عالی و به رهبری دولت ترکیه برگزار کرده بود بصورت مجازی اشتراک کرد.

در این نشست، وی بیان کرد که دولت افغانستان روی پالیسی جامع مهاجرت کار میکند. علاوه بر این، وی از تکمیل شدن استراتیژی پسا صلح و نیز پیشرفت در زمینه پالیسی قانونی ساختن مهاجرت با تمرکز بر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۳:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رئیس بخش مهاجرت سفارت دنمارک در کابل دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اتشه بخش مهاجرت دنمارک در کابل روی برنامه‌های دو طرف در زمینه ادغام پایدار برگشت کنندگان بحث و گفتگو کردند.

معین. . .

بازگشت به خبر