مساعدت نقدی برای برخی ازمهاجرین افغان در پاکستان آغاز شد

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۶ - ۱۱:۳۰

 

توزیع مساعدت‌ نقدی برای آنعده ازمهاجران افغان در پاکستان که ازناحیه قرنطین ویروس کرونا، متضرر شده اند، اخیرأ آغاز شد.

به اساس معلو مات اتشه امور مهاجرین وعودت کنندگان مقیم پشاور،این برنامه خانواده‌های را در بر می‌گیرد که از افزایش چالش های مالی در جریان قرنطین شاکی‌اند.

به گفته منبع این کمک‌ها قرار است دست ‌کم 3هزارو600 خانواده را در سراسر پاکستان تحت پوشش قرار دهد و برای هر خانواده مبلغ12هزار کلدار،از سوی اداره کمیشنری عالی وبه همکاری نمایندگی‌های افغانستان در پاکستان، توزیع شود.

همچنان در ادامه‌ ای کمک‌های بشری سازمان‌های مختلف به مهاجران افغان در پاکستان، حدود 1500 خانواده در شهر های اسلام آباد، راولپندی و پنجاب ،از سوی سازمان همکاری هماهنگی جمهوری ترکیه (تیکا) با همکاری اتشه‌ ای امور مهاجرین افغانستان در اسلام، مساعدت گردیده است.

     این کمک ها در حالی توزیع می‌شوند که مهاجران افغان در جریان قرنطین با چالش‌های اقتصادی دست و گریبان‌اند.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر