لوازم و تجهیزات دفتری از سوی کمیشنری عالی سازمان ملل به وزارت امور مهاجرین کمک شد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۸:۵۴
15

سند تحویل گیری تجهیزات برای دفاتر، دوشنبه 17 سنبله توسط سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و کرولاین ون بیورن رئیس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مقیم کشور به امضا رسید.

این تجهیزات شامل 120 پایه کمپیوتر لبتاپ و دستکتاپ و 52 پایه پرنتر بوده و به اساس گفته های خانم بیورن قرار است 39 پایه کمره عکس برداری و 15 عراده موتر نیز در آینده نزدیک به جمع این کمک ها اضافه گردد. وی ضمن یادآوری از هماهنگی خوب وزارت با اداره اش، علاوه کرد که ما متعهد به کمک به مردم و دولت افغانستان هستیم و خواهیم بود.

همچنان وزیر امور مهاجرین ضمن سپاسگزاری از همکاری های(یو ان اچ سی آر) با وزارت در زمینه رسیدگی به بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان و به خصوص همکاری اخیر از بهر تجهیز دفاتر، بیان کرد که در یک سال اخیر همکاری های آن اداره با دولت افغانستان بهبود یافته اما در بخش شریک سازی لیست کسانیکه در برنامه آسیب پذیری های خاص کمک می شوند نیاز به هماهنگی بیشتر وجود دارد.

به گفته وی؛ پس ازین انجو ها باید در ضمن گزارش سالانه لیست کسانی را که کمک می نمایند با دولت شریک سازند در غیر آن تفاهمنامه همکاری با آنان امضا نخواهد شد. شریک سازی لیست سبب می شود تا افرادیکه یکبار کمک دریافت کرده اند دوباره معرفی نشود، کسانیکه از کمک ها بازمانده اند به مرجع دیگر معرفی شود و در زمینه تهیه لیست خانواده های نیازمند دولت را کمک می کند.

افزون بر آن، در زمینه سولر های که در ریاست های امور مهاجرین ولایات با همکاری (UNHCR) نصب شده اکنون غیرفعال هستند، توافق شد تا تمام همکاری ها دراین بخش بررسی مجدد و مشکل سنجی گردد.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر