لوازم و تجهیزات دفتری از سوی کمیشنری عالی سازمان ملل به وزارت امور مهاجرین کمک شد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۸:۵۴
15

سند تحویل گیری تجهیزات برای دفاتر، دوشنبه 17 سنبله توسط سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و کرولاین ون بیورن رئیس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مقیم کشور به امضا رسید.

این تجهیزات شامل 120 پایه کمپیوتر لبتاپ و دستکتاپ و 52 پایه پرنتر بوده و به اساس گفته های خانم بیورن قرار است 39 پایه کمره عکس برداری و 15 عراده موتر نیز در آینده نزدیک به جمع این کمک ها اضافه گردد. وی ضمن یادآوری از هماهنگی خوب وزارت با اداره اش، علاوه کرد که ما متعهد به کمک به مردم و دولت افغانستان هستیم و خواهیم بود.

همچنان وزیر امور مهاجرین ضمن سپاسگزاری از همکاری های(یو ان اچ سی آر) با وزارت در زمینه رسیدگی به بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان و به خصوص همکاری اخیر از بهر تجهیز دفاتر، بیان کرد که در یک سال اخیر همکاری های آن اداره با دولت افغانستان بهبود یافته اما در بخش شریک سازی لیست کسانیکه در برنامه آسیب پذیری های خاص کمک می شوند نیاز به هماهنگی بیشتر وجود دارد.

به گفته وی؛ پس ازین انجو ها باید در ضمن گزارش سالانه لیست کسانی را که کمک می نمایند با دولت شریک سازند در غیر آن تفاهمنامه همکاری با آنان امضا نخواهد شد. شریک سازی لیست سبب می شود تا افرادیکه یکبار کمک دریافت کرده اند دوباره معرفی نشود، کسانیکه از کمک ها بازمانده اند به مرجع دیگر معرفی شود و در زمینه تهیه لیست خانواده های نیازمند دولت را کمک می کند.

افزون بر آن، در زمینه سولر های که در ریاست های امور مهاجرین ولایات با همکاری (UNHCR) نصب شده اکنون غیرفعال هستند، توافق شد تا تمام همکاری ها دراین بخش بررسی مجدد و مشکل سنجی گردد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر