شهروندان، شورا های اجتماعی - فرهنگی و شورای علمای بامیان از فعالیت های وزیر امور مهاجرین قدردانی نمودند

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۹:۵۷
12544

تعدادی از شهروندان بامیان اعم از فرهنگیان، موسفیدان، شورا های اجتماعی و مردمی و شورای علما، روز چهارشنبه 6 قوس سال روان طی جلسات جداگانه با وزیر امور مهاجرین ملاقات نموده و با اهدای چندین تقدیرنامه از کارکردهای ایشان قدردانی کردند.

آنان از تلاش های وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی زمینه تعلیم برای اطفال مهاجرین بدون مدرک مقیم ایران، جلوگیری از آزار و اذیت مهاجرین در پاکستان و رسیدگی به کتله عظیم از عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی و مدیریت آنان، افتتاح شهرک مهاجرین دشت قشقه ولایت بامیان و تطبیق برنامه های انکشافی در آن شهرک و شهرک مهاجرین یکه و لنگ یادآوری و قدردانی نموده، مشکلات بیجاشده ها و برگشت کنندگان ولایت بامیان را در عرصه اشتغالزایی و نیازمندی شان به آموزش های حرفه ای با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشتند.

وزیر امور مهاجرین به دیدار کنندگان، در عرصه فراهم سازی زمینه آموزش حرفوی به بیجاشده ها و بازگشت کنندگان وعده سپرده بیان کرد که وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی آموزش های حرفوی و تعلیم برای کودکان بیجاشده و برگشت کننده جداً تلاش می نماید. برای اینکه کودکان بیجاشده از حق تعلیم در محلات دوم زندگی شان باز نماند، وزارت یک تفاهمنامه را با اداره ثبت احوال نفوس به امضا رسانیده است که بر اساس آن هر بیجاشده میتواند از ولایتی که در آن زندگی می نماید تذکره اخذ کند.

همچنان وی پیرامون تعدیل فرمان ریاست جمهوری در ارتباط به توزیع زمین و آغاز دوباره روند توزیع زمین بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری معلومات داد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر