شهروندان، شورا های اجتماعی - فرهنگی و شورای علمای بامیان از فعالیت های وزیر امور مهاجرین قدردانی نمودند

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۹:۵۷
12544

تعدادی از شهروندان بامیان اعم از فرهنگیان، موسفیدان، شورا های اجتماعی و مردمی و شورای علما، روز چهارشنبه 6 قوس سال روان طی جلسات جداگانه با وزیر امور مهاجرین ملاقات نموده و با اهدای چندین تقدیرنامه از کارکردهای ایشان قدردانی کردند.

آنان از تلاش های وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی زمینه تعلیم برای اطفال مهاجرین بدون مدرک مقیم ایران، جلوگیری از آزار و اذیت مهاجرین در پاکستان و رسیدگی به کتله عظیم از عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی و مدیریت آنان، افتتاح شهرک مهاجرین دشت قشقه ولایت بامیان و تطبیق برنامه های انکشافی در آن شهرک و شهرک مهاجرین یکه و لنگ یادآوری و قدردانی نموده، مشکلات بیجاشده ها و برگشت کنندگان ولایت بامیان را در عرصه اشتغالزایی و نیازمندی شان به آموزش های حرفه ای با وزیر امور مهاجرین در میان گذاشتند.

وزیر امور مهاجرین به دیدار کنندگان، در عرصه فراهم سازی زمینه آموزش حرفوی به بیجاشده ها و بازگشت کنندگان وعده سپرده بیان کرد که وزارت امور مهاجرین در عرصه فراهم سازی آموزش های حرفوی و تعلیم برای کودکان بیجاشده و برگشت کننده جداً تلاش می نماید. برای اینکه کودکان بیجاشده از حق تعلیم در محلات دوم زندگی شان باز نماند، وزارت یک تفاهمنامه را با اداره ثبت احوال نفوس به امضا رسانیده است که بر اساس آن هر بیجاشده میتواند از ولایتی که در آن زندگی می نماید تذکره اخذ کند.

همچنان وی پیرامون تعدیل فرمان ریاست جمهوری در ارتباط به توزیع زمین و آغاز دوباره روند توزیع زمین بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری معلومات داد.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۰:۴۹
Background image

کار پروژه شبکه آب رسانی در غزنی آغاز شد

ریاست امور مهاجرین و عودت کننده گان ولایت غزنی به تاریخ 23 سرطان سال روان کار پروژه شبکه آب رسانی فیز اول شهرک ابوریحان البیرونی ولایت غزنی را با حضور داشت رئیس امور مهاجرین وعودت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۷:۵۱
Background image

ورکشاپ چگونگی مبارزه با استرس ناشی از ویروس کرونا در وزارت امور مهاجرین خاتمه یافت

ورکشاپ دو‌ روزه‌ی چگونگی مبارزه با استرس ناشی از کرونا که از سوی دفتر صحت روانی–اجتماعی بین المللی یا (IPSO ) در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برگزار شده بود، امروز (چهارشنبه، ۱۸. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۹
Background image

بیش از500 خانواده بی جاشده درولایت جوزجان مساعدت شد

برای 541 فامیل بیجا شده ولسوالی های مردیان و منگجیک ولایت جوزجان، ازطریق اداره امور مهاجرین آنولایت بسته های غذایی، طی سه روز گذشته توزیع گردید.
به اساس معلومات اداره مهاجرین. . .

بازگشت به خبر