سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با مسوول اسکان‌بشری سازمان ملل در کابل، دیدار کرد.

anwari_morr
جمعه ۱۳۹۹/۸/۲ - ۸:۳۹
_____________

نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با فرناندو دکروز رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) دیدار نمود.

این نشست در رابطه به هماهنگی بیشتر روی ادامه و پیش‌برد برنامه شورا که به منظور ادغام پای‌دار باز گشت‌کننده‌گان طرح گردیده است، سروی برگشت کننده‌گان ثبت شده متقاضی زمین و ارایه خدمات اساسی در شهرک‌های مهاجرین بحث و گفتگو شد.
آقای اخلاقی ضمن سپاس‌گزاری از خدمات و تلاش‌های (هبیتات UN- HBITAT) در امر فراهم‌سازی مسکن و سرپناه برای عودت کننده‌گان و بی‌جاشده‌گان در افغانستان، از آن اداره خواست که در عرصه ارایه خدمات شهری و فراهم‌سازی زنده‌گی در شهرک‌های مهاجرین با وزارت هماهنگی بیشتر داشته باشند.
سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان گفت: " اکثریت شهرک‌های مهاجرین به دلیل این‌که اساسات یک شهرک در آن ساخته نشده برای زنده‌گی برگشت‌کننده‌گان و بی‌جاشدگان آماده نیست. با همکاری نهادهای بین‌المللی باید تلاش صورت گیرد تا خدمات رفاهی و شهری در شهرک‌ها ارایه و زمینه زنده‌گی بهتر در آن فراهم گردد."
در همین‌حال رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) مقیم کشور در رابطه به برنامه شورا که توسط حمایت تخنیکی آن اداره تطبیق می‌گردد. معلومات داده، تعهد کرد که در ادامه برنامه شورا روی فراهم‌سازی خدمات زیربنایی و انکشافی در شهرک‌ها نیز پس از نیاز سنجی تخنیکی کار خواهند کرد.
این نشست در حال صورت می‌گیرد که حدود ۱۹هزار خانواده برگشت کننده متقاضی زمین در کابل و هرات توسط همکاری مشترک دو اداره ثبت نام شده و قرار است بر اساس فرمان ریاست جمهوری به خانوداه‌های مستحق زمین توزیع گردد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

تاکید بر توسعه محور بودن برنامه‌ها؛ وزیر امور مهاجرین می گوید فعالیت‌ها برای ادغام باید هرچی پایدارتر باشد

پنجشنبه 13 قوس 1399

در نشستی با رییس سازمان بین المللی مبارزه با گرسنگی (WHH)، نور الرحمن اخلاقی_وزیر امور مهاجری ن و عودت کنندگان بیان کرد که تمام پروژه‌های که در زمینه ادغام. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۰:۵۵
Background image

وفی الله کاکر_معین امور پناهندگان در نشست (بوداپست) که در سطح عالی و به رهبری دولت ترکیه برگزار کرده بود بصورت مجازی اشتراک کرد.

در این نشست، وی بیان کرد که دولت افغانستان روی پالیسی جامع مهاجرت کار میکند. علاوه بر این، وی از تکمیل شدن استراتیژی پسا صلح و نیز پیشرفت در زمینه پالیسی قانونی ساختن مهاجرت با تمرکز بر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۳:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رئیس بخش مهاجرت سفارت دنمارک در کابل دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اتشه بخش مهاجرت دنمارک در کابل روی برنامه‌های دو طرف در زمینه ادغام پایدار برگشت کنندگان بحث و گفتگو کردند.

معین. . .

بازگشت به خبر