رییس کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با سرپرست وزارت امور مهاجرین دیدار تعارفی کرد

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
123

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز (چهارشنبه، 26 سنبله) در دیدار تعارفی با آقای نور رحمن اخلاقی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان روی ادامه‌ی همکاری هایش با این وزارت در راستای مدیریت مهاجرت و عودت شهروندان افغانستان تعهد و تاکید کرد.

خانم ون بیورن کرولاین در این دیدار مسند آقای اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان را تبریک گفته و با تاکید بر ادامه‌ی تعهداتش، وزارت را یکی از همکاران کلیدی سازمان ملل در عرصه‌ی امور مهاجرت و عودت عنوان کرد.

همچنان وی کلیات برنامه‌های کمیشنری عالی سازمان ملل متحد را با سرپرست وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان در میان گذاشت و وی را برای اشتراک در سه جلسه‌ی مهم در ماه آینده میلادی (اکتوبر) دعوت کرده، اشتراک آقای اخلاقی را "مهم" خواند. قرار است اجلاس چهارجانبه که در آن افغانستان در محراق قرار دارد؛ تحت عنوان ستراتیژی راه حل‌ها و جلسات گروپ هسته‌ای "کوار" و کمیته اجراییوی در روزهای پسین بصورت مجازی آغاز شود.

با این حال، آقای اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر امورمهاجرین وعودت کنندگان با خوشامدگویی و ابراز قدردانی از برنامه‌های اداره(UNHCR) در افغانستان، متقابلا برای تلاش در راستای رسیدن به اهداف وزارت و حقوق بیجاشدگان و عودت کنندگان و نیز اشتراک در اجلاس پیشرو اعلام آمادگی همه‌جانبه کرد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر