یک باب مکتب در پروان برای برگشت کنندگان به بهره برداری سپرده شد

anwari_morr
جمعه ۱۳۹۹/۸/۳۰ - ۱۰:۳۸
_______________

 چهارشنبه 28 عقرب 1399 مکتب ابتداییه قریه ده مسکن ولسوالی بگرام ولایت پروان با حضور نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، فلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و فضل الدین عیار والی ولایت پروان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

این مکتب با حمایت مالی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با هماهنگی و نظارت وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان عمار گردیده است.

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در افتتاح این مکتب ضمن سپاسگذاری از همکاری های جامعه جهانی بخصوص کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ، در زمینه تطبیق برنامه های انکشافی برای بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان در کشور ساخت این مکتب را راهی برای توسعه کشور از طریق علم دانش دانست.

آقای اخلاقی عامل مهاجرت بیش از شش و نیم میلیون افغان را در بیرون از کشور و علت بیجاشدگی شهروندان را در داخل کشور گروه های تروریستی فعال در کشور دانست. همچنان والی ولایت پروان نیز ضمن تاکید اش به تحقق صلح در کشور از جامعه جهانی خواست که در حفظ دستاوردهای 18 ساله کشور با دولت همکاری بیشتر داشته باشد.

در همین حال کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان که به افغانستان سفر نموده از ادامه همکاری هایش بخصوص در بخش برنامه های توسعه یی اعلام کرد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر