گفتگوی معین امور پناهندگان با معین وزارت داخله ترکیه در انقره روی تفاهمنامه همکاری در خصوص مهاجرت

sadam_morr
یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۶ - ۱۵:۲۹
Sadam_Anwari

در‌ ادامه‌ی دیدارها و چانه‌زنی‌های هیأت وزارت‌های امور مهاجرین و عودت کنندگان و امور خارجه تحت رهبری وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، به‌روز پنج شنبه،۱۳ جوزا گفتگویی با اسماعیل چتکلی، معین وزارت امور داخله ترکیه روی امضای تفاهمنامه همکاری دو جانبه میان دو‌ کشور در خصوص مدیریت امور مهاجرت‌ افغان‌ها صورت گرفت.

آقای کاکر در جریان صحبت‌هایش با یادآوری از روابط نیک، دیرینه و برادرانه دولت افغانستان و ترکیه، نگرانی دولت را در‌ خصوص مهاجرت‌های نا منظم بیان کرد. وی ابراز کرد که برای مدیریت پروسه مهاجرت و جلوگیری از مهاجرت‌های نا منظم نیاز است تا تفاهمنامه‌ی همکاری دو جانبه میان دو کشور وجود داشته باشد.

در همین حال معین وزارت امور داخله ترکیه نیز با خوشامد گویی آقای کاکر و هیأت همراهش تعهد سپرد که امضای تفاهمنامه را تسهیل خواهد کرد.

در اخیر دو طرف مصمم شدند که یک تیم‌تخنیکی برای کار روی متن تفاهمنامه ایجاد و طی یک ماه روی آن کار خواهد کرد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر