کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
______________

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و خانواده های شهدای محراب و منبر تشکیل گردیده است، امروز طی جلسه‌ی با حضور داشت وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان افتتاح شد.

مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و معاون مالی و اداری ولایت هرات مسوولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد و اعضای کنسرسیوم در جلسه ای که در مقر ولایت هرات برگزار شده بود، حضور داشتند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان تعدیل فرمان ریاست جمهوری در عرصه توزیع زمین و ایجاد کنسرسیوم را یک گام خوب برای تامین شفافیت در توزیع زمین به مستحقین خوانده بیان کرد که "برای اطمینان از شفافیت بیشتر در کنار کنسرسیوم مذکور کمیسیون هماهنگی و کمیته سمع شکایات نیز ایجاد گردیده است که می تواند به تشخیص درست مستحقین زمین ما را کمک کند."

به گفته وی تشخیص درست مستحقین، چرخه تقاضای کاذب استفاده جویان را از حرکت باز می‌دارد.

در همین حال داکتر نوراحمد حیدر معاون والی هرات با استقبال از آغاز به کار این کنسرسیوم، ابراز امید واری نمود که این روند بتواند مشکل عمده اسکان برگشت کنندگان، بیجاشدگان داخلی و خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و عالمان دینی را برطرف نماید.

وی با بیان مشکلات بیجاشدگان داخلی و عودت کننده گان در ولایت هرات، خواهان افزایش منابع برای مساعدت با آنها در زمستان جاری و ثبت افرادمستحق بیشتر و انتخاب مستحق ترین‌ها، از میان آنان گردید.

قرار است بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری نزدیک به سه هزار خانوداه در شهرک سعادت ولایت هرات به مسکن پایدار دست یابند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رییس سازمان بین المللی کنسرن دیدار کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با خانم مارتا مدهانی، سرپرست موسسه بین المللی کنسرن در افغانستان از کارکردهای این سازمان در عرصه خدمت. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۴
Background image

جلالتمآب محمد اشرف غنی ریس جمهور کشور با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه با بیجاشدگان و پناهندگان افغان به تفصیل صحبت کرد.

کلیات طرح های اصلاحی مرتبط به مدیریت بیجاشدگان داخلی و مهاجران افغان از سوی وزیر امور مهاجرین ارایه شد و مقام ریاست جمهوری با تاکید به خدمت گزاری موثر، استفاده از ابزار مدرن و‌دیجیتال. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای. . .

بازگشت به خبر