کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
______________

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و خانواده های شهدای محراب و منبر تشکیل گردیده است، امروز طی جلسه‌ی با حضور داشت وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان افتتاح شد.

مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و معاون مالی و اداری ولایت هرات مسوولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد و اعضای کنسرسیوم در جلسه ای که در مقر ولایت هرات برگزار شده بود، حضور داشتند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان تعدیل فرمان ریاست جمهوری در عرصه توزیع زمین و ایجاد کنسرسیوم را یک گام خوب برای تامین شفافیت در توزیع زمین به مستحقین خوانده بیان کرد که "برای اطمینان از شفافیت بیشتر در کنار کنسرسیوم مذکور کمیسیون هماهنگی و کمیته سمع شکایات نیز ایجاد گردیده است که می تواند به تشخیص درست مستحقین زمین ما را کمک کند."

به گفته وی تشخیص درست مستحقین، چرخه تقاضای کاذب استفاده جویان را از حرکت باز می‌دارد.

در همین حال داکتر نوراحمد حیدر معاون والی هرات با استقبال از آغاز به کار این کنسرسیوم، ابراز امید واری نمود که این روند بتواند مشکل عمده اسکان برگشت کنندگان، بیجاشدگان داخلی و خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و عالمان دینی را برطرف نماید.

وی با بیان مشکلات بیجاشدگان داخلی و عودت کننده گان در ولایت هرات، خواهان افزایش منابع برای مساعدت با آنها در زمستان جاری و ثبت افرادمستحق بیشتر و انتخاب مستحق ترین‌ها، از میان آنان گردید.

قرار است بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری نزدیک به سه هزار خانوداه در شهرک سعادت ولایت هرات به مسکن پایدار دست یابند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

وزارت امور مهاجرین تفاهمنامه ای را به ارزش نزدیک به سه میلیون دالر جهت رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا کرد

تفاهمنامه تطبیق و عملی سازی دو برنامه رسیدگی به خانواده های بیجاشده و برگشت کننده میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) به امضا رسید

شیرعلم امله وال معین. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و. . .

بازگشت به خبر