کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

sadam_morr
Wed, Jan 13 2021 8:09 AM
______________

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و خانواده های شهدای محراب و منبر تشکیل گردیده است، امروز طی جلسه‌ی با حضور داشت وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان افتتاح شد.

مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و معاون مالی و اداری ولایت هرات مسوولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد و اعضای کنسرسیوم در جلسه ای که در مقر ولایت هرات برگزار شده بود، حضور داشتند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان تعدیل فرمان ریاست جمهوری در عرصه توزیع زمین و ایجاد کنسرسیوم را یک گام خوب برای تامین شفافیت در توزیع زمین به مستحقین خوانده بیان کرد که "برای اطمینان از شفافیت بیشتر در کنار کنسرسیوم مذکور کمیسیون هماهنگی و کمیته سمع شکایات نیز ایجاد گردیده است که می تواند به تشخیص درست مستحقین زمین ما را کمک کند."

به گفته وی تشخیص درست مستحقین، چرخه تقاضای کاذب استفاده جویان را از حرکت باز می‌دارد.

در همین حال داکتر نوراحمد حیدر معاون والی هرات با استقبال از آغاز به کار این کنسرسیوم، ابراز امید واری نمود که این روند بتواند مشکل عمده اسکان برگشت کنندگان، بیجاشدگان داخلی و خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و عالمان دینی را برطرف نماید.

وی با بیان مشکلات بیجاشدگان داخلی و عودت کننده گان در ولایت هرات، خواهان افزایش منابع برای مساعدت با آنها در زمستان جاری و ثبت افرادمستحق بیشتر و انتخاب مستحق ترین‌ها، از میان آنان گردید.

قرار است بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری نزدیک به سه هزار خانوداه در شهرک سعادت ولایت هرات به مسکن پایدار دست یابند.

Latest news

Sun, Jan 17 2021 2:41 PM
Background image

Deputy Minister meets Acting Country Director of CONCERN

 

Wafiullah Kakar, Deputy Minister of Refugee Affairs, met the acting country director of CONCERN Worldwide Afghanistan, Ms. Martha Medhanie.

Ms. Medhanie explained the activities of. . .

Tue, Jan 12 2021 2:51 PM
Background image

Deputy Minister Kakar meets Diane Whitten, Refugee Coordinator US Embassy 

Ms. Diane Whitten, the Refugee Coordinator of the US Embassy, paid a courtesy visit to Deputy Minister for Refugee Affairs Wafiullah Kakar on 12 January 2020. Deputy Minister Kakar. . .

Tue, Jan 12 2021 8:38 AM
Background image

Deputy Minister Kakar: "The return process from Turkey must be well organized and transparent."

Wafiullah Kakar, Deputy Minister of Refugee Affairs, stressed on the friendly and close relations between the two countries in a meeting with Mr. Ilker Türkbayrak, the Counselor of. . .

BACK TO NEWS